FlyONE Armenia-ի Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը հետաձգվել է օդանավի տեխնիկական անսարքության պատճառով․ այն կկայանա մայիսի 14-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սույն թվականի մայիսի 13-ին նախատեսված Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը հետաձգվել է օդանավի տեխնիկական անսարքության պատճառով մինչև մայիսի 14-ը՝ ժամը 00։20-ն։
«Արմենպրես»-ին այս մասին ասացին FlyONE Armeniaընկերությունից։
«Այս պահի դրությամբ անսարքությունը վերացված է, չվերթը տեղի կունենա ըստ նոր հայտարարված ժամանակացույցի։ Այս մասին չվերթի կարգավիճակը հայտնի լինելուն զուգահեռ հայտարարվել է Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթերի բոլոր ուղևորներին»,- հայտնեցին FlyONE Armeniaընկերությունից։
Ի պատասխան ստացվող հարցումների, FlyONE Armenia-ն հայտնում է նաև, որ ավիաընկերությունը չէր կարող օգտագործել այլ օդանավ՝ չվերթն իրականացնելու համար, քանի որ Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները թույլտվություն են տվել միայն սահմանափակ քանակի օդանավերի համար։
«Ըստ ավիացիոն գործող կանոնների՝ ուղևորները 3 ժամ անց ապահովվել են ջրով։ Թե՛ Երևանում, թե՛ Ստամբուլում կեցության կարիք ունեցող բոլոր ուղևորներին ավիաընկերությունը տեղավորել է հյուրանոցներում՝ մինչև չվերթի իրականացումը։
Ավիաընկերությունը ուսումնասիրում է չվերթի վերաբերյալ սոցիալական ցանցերում հայտնված տեսանյութերը, որոնցից կանի համապատասխան եզրակացություններ։
Ավիաընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարության համար։
Հետաձգված չվերթի հետ կապված բոլոր հարցերով ավիաընկերությունը խնդրում է ուղևորներին կապ հաստատել [email protected] էլ․ հասցեով կամ +37412400003 հեռախոսահամարով»,- նշեցին FlyONE Armeniaընկերությունից։

FlyONE Armenia’s Yerevan-Istanbul-Yerevan flight delayed until May 14 due to technical malfunction of the aircraft
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. The Yerevan-Istanbul-Yerevan flight scheduled for May 13 of this year was postponed until May 14 at 00:20 due to a technical malfunction of the aircraft, ARMENPRESS was informed from FlyONE Armenia.
"As of now, the malfunction has been eliminated, the flight will take place according to the newly announced schedule," FlyONE Armenia informed.
In response to inquiries, FlyONE Armenia also reports that the airline could not use another aircraft to operate the flight, since the Turkish aviation authorities have given permission for only a limited number of aircrafts.
"According to the aviation rules, the passengers were provided with water after 3 hours. The airline accommodated all passengers who needed to stay in both Yerevan and Istanbul in hotels until the flight will take place.
The airline is studying the videos on social networks about the flight, from which it will draw appropriate conclusions.
The airline apologizes to passengers for the caused inconvenience.
For all questions related to the delayed flight, the airline asks passengers to contact [email protected]. E-mail or phone +37412400003", FlyONE Armenia said.