ԱՄՆ պետքարտուղարը կայցելի Վիետնամ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հաջորդ շաբաթ կայցելի Վիետնամ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Վիետնամում հայտնել է ԱՄՆ սենատոր Ջեֆ Մերկլին։
«Հաջորդ շաբաթ պետքարտուղարը կլինի այստեղ»,- Reuters լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ ասել է սենատորը։
Ակնկալվում է, որ Էնթոնի Բլինքենը Վիետնամի մայրաքաղաք Հանոյ կժամանի ապրիլի 15-ին՝ նախքան Ճապոնիայում ապրիլի 16-18-ը կայանալիք Մեծ յոթնյակի երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը։

Blinken's visit, which has not yet been officially announced, would come after U.S. President Joe Biden had aphone calllast week with the chief of Vietnam's ruling Communist Party, Nguyen Phu Trong.
"Next week the Secretary of State will be here," Reuters quoted Senator Merkley as saying at a press conference during a visit to Vietnam by a delegation of U.S. lawmakers aimed at boosting relations with Hanoi.
Blinken is expected to visit Vietnam, likely on Saturday, before he heads to a meeting of foreign ministers of the Group of Seven (G7) countries in Japan on April 16-18.