ՌԴ և Չինաստանի ղեկավարները համատեղ երկու փաստաթուղթ են ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը համատեղ հայտարարություն են ստորագրել մինչև 2030 թվականը երկու երկրների տնտեսական համագործակցության առանցքային ուղղությունների զարգացման ծրագրի մասին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով gazeta կայքը, ստորագրության արարողությունը հեռարձակվել է Կրեմլի Telegram ալիքով:
Ռուսաստանի և Չինաստանի ղեկավարները նաև համատեղ հայտարարություն են ստորագրել համապարփակ գործընկերության և ռազմավարական փոխգործակցության հարաբերությունների խորացման մասին:
Պուտինի խոսքով՝ կողմերի ստորագրած փաստաթղթերում խնդիր է դրվել բազմապատկել առևտրի ծավալները: Նա նշել է, որ առևտրատնտեսական համագործակցությունն առաջնահերթություն է Ռուսաստանի և Չինաստանի հարաբերությունների համար:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin and Chinese President Xi Jinping signed a joint statement on the development of key areas of economic cooperation between the two countries until 2030.
ARMENPRESS reports, citing the gazeta website, the signing ceremony was broadcast on the Kremlin's Telegram channel.
The leaders of Russia and China also signed a joint statement on deepening relations of comprehensive cooperation and strategic partnership.
According to Putin, in the documents signed by the parties, the task of multiplying the trade volumes was set. He noted that trade and economic cooperation is a priority for the relations between Russia and China.