Արմեն Գրիգորյանը Թանոս Դոկոսին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում մարտի 9-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հունաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Արմեն Գրիգորյանը ցավակցել է Թ. Դոկոսին մարտի 2-ին Հունաստանում տեղի ունեցած մահացու երկաթուղային աղետի կապակցությամբ:
Արմեն Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամն ու ՀՀ արտաքին քաղաքականության մարտահրավերները: Վերոնշյալի համատեքստում նա ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ և Լաչինի միջանցք անհապաղ միջազգային փաստահավաք առաքելություն գործուղելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

Секретарь Совета безопасности Армении находится с рабочим визитом в Греции
В рамках рабочего визита в Грецию 9 марта секретарь Совета министров Армен Григорян встретился с советником по национальной безопасности премьер-министра Греции Таносом Докосом.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Аппарата Совета безопасности, Армен Григорян выразил соболезнования Таносу Докосу в связи с гибелью людей при аварии поездов, произошедшей в Греции 2 марта.
Армен Григорян представил собеседнику гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, и вызовы внешней политики РА. В контексте вышеизложенного он подчеркнул необходимость немедленного направления международной миссии по установлению фактов в Нагорный Карабах и в Лачинский коридор.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся как региональной, так и международной безопасности и стабильности.
Собеседники с удовлетворением отметили высокий уровень армяно-греческого двустороннего сотрудничества.