Արմեն Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը կնպաստի Հարավային Կովկասում կայունության հաստատմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
Ողջունելով ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության ժամանումն ու պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում՝ ԱԽ քարտուղարը վստահություն է հայտնել, որ այն կշարունակի նպաստել մեր տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը:
Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար և ներկայացրել Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

Глава СБ Армении уверен, что наблюдательная миссия ЕС будет способствовать установлению стабильности на Южном Кавказе
Глава Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию во главе с командующим гражданскими действиями Службы внешних связей ЕС Стефано Томатом. «Арменпресс» об этом сообщили в Аппарате Совета безопасности РА.
Приветствуя прибытие и официальный запуск новой миссии гражданских наблюдателей ЕС в Армении, секретарь Совета безопасности выразил уверенность, что она и впредь будет способствовать установлению стабильности и мира в нашем регионе.
Стефано Томат поблагодарил армянскую сторону за содействие гражданской миссии ЕС и представил работы, которые они проведут в Армении.