Արմեն Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը կնպաստի Հարավային Կովկասում կայունության հաստատմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
Ողջունելով ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության ժամանումն ու պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում՝ ԱԽ քարտուղարը վստահություն է հայտնել, որ այն կշարունակի նպաստել մեր տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը:
Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար և ներկայացրել Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

EU monitoring mission in Armenia to contribute to stability and peace - Secretary of Security Council
EU monitoring mission in Armenia to contribute to stability and peace -  Secretary of Security Council
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council Armen Grigoryan held a meeting with the delegation led by Stefano Tomat, the Civilian Operations Commander of the EU External Action Service.
Welcoming the arrival and launch of the new civilian EU monitoring mission in Armenia, Grigoryan expressed confidence that the mission will continue contributing to establishment of stability and peace in the region, Grigoryan’s office said in a read-out.
Commander Stefano Tomat thanked the Armenian side for the support provided to the EU mission and presented their work in Armenia.