Ֆրանսիայում նկարահանում են Շառլ Ազնավուրի մասին պատմող առաջին գեղարվեստական ֆիլմը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2024 թվականին աշխարհը հնարավորություն կունենա վայելելու աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի մասին պատմող առաջին գեղարվեստական ֆիլմը՝ «Պարոն Ազնավուրը»։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Ազնավուր» հիմնադրամը:
Ֆիլմի արտադրության երկիրը Ֆրանսիան է: Հիմնադրամը խոստանում է սպասված ու բացառիկ նախագծի մասին այլ մանրամասներ հայտնել առաջիկայում:
331059516_1417022065702621_3487364394042991646_n.jpg (1.19 MB)
2024-ին նշվելու է Ազնավուրի 100-ամյակը: Նրա 100-ամյակը նշելու համար Հայաստանում ստեղծվել է Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողով: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանըհանձնարարել է 6-ամսյա ժամկետում մշակել հոբելյանական միջոցառումների ծրագիրը` ծախսերի նախահաշիվը համաձայնեցնելով Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարության հետ:

Во Франции снимают первый полнометражный художественный фильм о Шарле Азнавуре
ЕРЕВАН, 16 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. В 2024 году мир получит возможность насладиться первым полнометражным фильмом о всемирно известном шансонье Шарле Азнавуре «Мистер Азнавур».
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает фонд "Азнавур".
Страна производства фильма – Франция. Более подробную информацию об ожидаемом и эксклюзивном проекте фонд обещает сообщить в ближайшее время.
В 2024 году исполнится 100 лет со дня рождения Азнавура. В связи с празднованием его 100-летия в Армении был создан Юбилейный комитет 100-летия Шарля Азнавура. Премьер-министр РА Никол Пашинян поручил разработать программу юбилейных мероприятий в течение 6 месяцев, согласовав смету расходов с Министерством финансов РА.