Միրզոյանը և Կասպրչիկը քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 13-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, խաղաղության համաձայնագրի նախագծի շուրջ զարգացումներին:
Նշվում է, որ քննարկվել է նաև Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը:

FM Mirzoyan, Andrzej Kasprzyk discuss situation in Nagorno Karabakh resulted by Azerbaijan’s blockade
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS. On February 13, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, ARMENPRESS was informed from the press service of MFA Armenia.
During the meeting, issues on regional security and stability were discussed.
The interlocutors touched upon the normalization process of Armenia-Azerbaijan relations, developments on the draft peace treaty.
The situation in Nagorno-Karabakh resulting from the blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan was also discussed.