ԱՄՆ-ում մոտ տասը մարդ վիրավորվել է ռեստորանի մոտ հրաձգության հետևանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոտ տասը մարդ վիրավորվել է հինգշաբթի երեկոյան Ֆլորիդա նահանգի Մայամի Գարդենսի հայտնի ռեստորանի մոտ տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, հայտնում է տեղի ոստիկանությունը:
Ոստիկանությունը տեղեկացրել է՝ դեռ պարզ չէ, թե կոնկրետ ինչ պատճառով է եղել հրաձգությունը, որը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 20:00-ին։ Զոհերի ստույգ թիվը նույնպես պարզ չէ; Ըստ իրավապահ մարմինների աղբյուրի՝ կարող էր վիրավորվել մինչև 10 մարդ։
Մայամի Գարդենսի ոստիկանապետ Դելմա Նոել-Պրատը նշել է, որ հետաքննվում է փոխանցված տեղեկությունը, թե ռեստորանի մոտ ինչ-որ տեսահոլովակ էր նկարահանվում:«Մենք կարծում ենք, որ սա եզակի միջադեպ է»,-շեշտել է Նոել-Պրատը:
Նշվում է, որ սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ են տարածվել, որ միջադեպը տեղի է ունեցել երաժշտական տեսահոլովակի նկարահանման ժամանակ, վիրավորների թվում են նաև ռեփեր Ռոբ49-ը և նրա թիկնապահը։ Սակայն ոստիկանությունը դեռ չի հաստատել այս հաղորդագրությունը։

YEREVAN, JANUARY 6, ARMENPRESS. United States law enforcement agencies are continuing to investigate a shooting outside aMiami Gardensrestaurant in Florida Thursday night which left at least 10 people injured, Fox News reported.
The shooting may have involved rappers French Montana and Rob49, as the two were recording a music video in the area, according to WFOR-TV.
Miami Gardens policeresponded to the shooting outside The Licking restaurant just before 8 p.m., where they found multiple victims, according to WSVN. Police have not confirmed the number of injured, though sources told the station it was more than 10.
A witness of the shooting told WFOR-TV that it happened during rapper French Montana'smusic video,which was being recorded near the restaurant.