Հայաստանում H1N1 վիրուսով պայմանավորված 2 մահվան դեպք է գրանցվել. Ռոմելլա Աբովյան
Այս մասին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում տեղի ունեցած` Հանրապետությունում գրիպի և սուր շնչառական վարակների թեմայով ասուլիսի ընթացքում նշեց Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնի վարակիչ և ոչ վարակիչ հիվանդությունների համաճարակաբանության վարչության պետ Ռոմելլա Աբովյանը:
«Մահացած պացիենտները 35 տարեկան էին: Ընդ որում, նրանցից մեկն ունեցել է խրոնիկ հիվանդություններ, 4-րդ աստիճանի ճարպակալում: Այսինքն՝ գտնվել է ռիսկի խմբում»,- մանրամասնեց նա՝ ընդգծելով, որ հիվանդության սկզբնական փուլում բժշկին դիմելը կօգնի փրկել կյանքեր:

В Армении зарегистрировано 2 случая смерти от вируса H1N1: Ромелла Абовян
Об этом заявила заведующая отделом эпидемиологии инфекционных и неинфекционных заболеваний Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Ромелла Абовян в ходе пресс-конференции, посвященной гриппу и острым респираторным инфекциям в республике, состоявшейся в пресс-зале «Арменпресс».
«Умершим пациентам было 35 лет. При этом у одного из них были хронические заболевания, ожирение 4 степени. Другими словами, он был в группе риска», — уточнила она, подчеркнув, что обращение к врачу на начальной стадии заболевания поможет спасти жизнь.