Մասքը խոստովանել Է, որ մեծ դժվարությամբ Է գլուխ հանում Tesla-ի խնդիրներից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասքն ընդունել Է, որ «մեծ դժվարությամբ» Է գլուխ հանում մատակարարումների շղթայի խախտման պատճառով իր Tesla ընկերության առջեւ ծառացած դժվարություններից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեծ դժվարությամբ: Ես աշխատում եմ իմ հնարավորությունների սահմաններում՝ առավոտից մինչեւ երեկո, շաբաթը յոթ օր»,-հայտարարել Է Մասքն Ինդոնեզիայում Business 20 (B20) գործարար համաժողովում առցանց ձեւաչափով ունեցած իր ելույթի ժամանակ, պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպես Է նա գլուխ հանում դժվարություններից, որոնք վերապրում Է ընկերությունը մատակարարումների շղթայի խախտման ֆոնին: Հարցազրույցի տեսագրությունը Twitter-ի իր Էջում զետեղել Է Bloomberg գործակալությունը: B20 միջազգային հանդիպումը Բալիում նոյեմբերի 13-14-ին անցկացվում Է G20-ի գագաթնաժողովի հարթակներում:
Tesla Motors ամերիկյան ընկերությունը հիմնադրվել Է 2003 թվականին՝ որպես Էլեկտրամոբիլների եւ դրանց հետ կապված տեխնոլոգիաների մշակող ու արտադրող: Ընկերության կենտրոնակայանը գտնվում Է Փալո-Ալթոյում (ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիայի նահանգ): Բացի Էլեկտրամոբիլներից, ընկերությունը սեփական տեխնոլոգիայով արտադրում Է մարտկոցներ ու Էլեկտրաշարժիչներ եւ դրանք վաճառում ավտոմոբիլային այլ ընկերությունների, մասնավորապես, Toyota-ին ու Daimler-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Маск признался, что с большим трудом справляется с проблемами в Tesla
Американский миллиардер Илон Маск признался, что "с большим трудом" справляется с трудностями, стоящими перед его компанией Tesla, из-за нарушения цепочек поставок,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"С большим трудом. Я работаю на пределе своих возможностей - с утра до вечера, семь дней в неделю", - заявил Маск, отвечая на вопрос во время своего вступления в онлайн-формате на деловом форуме Business 20 (B20) вИндонезиио том, как он справляется с трудностями, которые переживает компания на фоне нарушения цепочек поставок.
Видеозапись интервью выложило на своей странице в Twitter агентство Блумберг.
Международная встреча B20 проходит на полях саммитаG20наБали13-14 ноября.
Американская компания Tesla Motors была основана в 2003 году как разработчик и производитель электромобилей и технологий, связанных с ними. Штаб-квартира находится вПало-Альто, штатКалифорния. Помимо электромобилей, компания по собственной технологии производит батареи и электродвигатели и продает другим автомобильным компаниям, в частностиToyotaи Daimler.