FLYONE ARMENIA-ն երկար դադարից հետո նորից կիրականացնի Երևան- Բեյրութ- Երևան չվերթեր
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից FLYONE ARMENIA-ն կիրականացնի չվերթեր դեպի Բեյրութի Ռ․ Հարիրիի անվան միջազգային օդանավակայան՝ շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ չորեքշաբթի և կիրակի օրերին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, չվերթերի մեկնարկը կտրվի դեկտեմբերի 14-ին։ Այսպիսով՝ Բեյրութը FLYONE ARMENIA ազգային ավիաընկերության թռիչքային քարտեզում ներառված 13 քաղաքներից մեկն է։
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք FLYONE ARMENIA հայկական ազգային ավիաընկերության կողմից դեպի Բեյրութ չվերթերի իրականացման վերսկսմանը։ Մենք խոստացել էինք, որ իրականացնելու ենք դեպի Բեյրութ մեր կանոնավոր չվերթները։ Մենք վստահ ենք, որ այս չվերթը պահանջված կլինի մեր ուղևորների համար», - նշում է FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ն իրականացնում է չվերթեր նաև դեպի Մոսկվա, Սանկտ Պետերբուրգ, Սոչի, Եկատերինբուրգ, Քիշնև, Փարիզ, Լիոն, Թբիլիսի, Ստամբուլ, Միներալնիե Վոդի և Միլան։ Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 և Airbus A319 օդանավերից։ Դրանք համապատասխանում են օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA-ի կողմից սահմանված անվտանգության բոլոր չափանիշներին։
FLYONE ARMENIA-ն 2022թ․առաջին 10 ամիսների ընթացքում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով ամենաշատ ուղևորներ փոխադրած ընկերությունն է։ Այն սպասարկել է ավելի քան 300.000 ուղևորի, որոնք FLYONE ARMENIA-ի օդանավերով ճամփորդել են Հայաստան և այլ երկրներ։

Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» после долгого перерыва возобновляет маршрут Ереван-Бейрут-Ереван
Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» начнет выполнять полеты из ереванского международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт Бейрута им. Р. Харири с периодичностью - 2 рейса в неделю, по средам и воскресеньям. Как сообщили «Арменпресс» в авиакомпании, полеты начнутся с 14 декабря. Таким образом, Бейрут станет одним из 13 городов, включенных в карту полетов национальной авиакомпании «FLYONE ARMENIA».
«Мы с нетерпением ждем возобновления полетов в Бейрут национальной авиакомпанией Армении «FLYONE ARMENIA». Мы обещали, что будем выполнять регулярные рейсы в Бейрут. Мы уверены, что этот маршрут будет востребован», - сказал председатель Правления авиакомпании Арам Ананян.
«FLYONE ARMENIA» выполняет рейсы в Москву, Санкт-Петербург, Сочи, Екатеринбург, Кишинев, Париж, Лион, Тбилиси, Стамбул, Минеральные Воды и в Милан. Флот авиакомпании состоит из самолетов Airbus A320 и Airbus A319. Они соответствуют всем стандартам безопасности, установленным Международной ассоциацией воздушного транспорта (IATA) и EASA.
«FLYONE ARMENIA» - компания, которая за первые 10 месяцев 2022 года из международного аэропорта «Звартноц» перевезла наибольшее количество пассажиров. Она обслужила более 300 000 пассажиров, летающих в Армению и в другие страны на самолетах «FLYONE ARMENIA».