FLYONE ARMENIA-ն երկար դադարից հետո նորից կիրականացնի Երևան- Բեյրութ- Երևան չվերթեր
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից FLYONE ARMENIA-ն կիրականացնի չվերթեր դեպի Բեյրութի Ռ․ Հարիրիի անվան միջազգային օդանավակայան՝ շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ չորեքշաբթի և կիրակի օրերին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, չվերթերի մեկնարկը կտրվի դեկտեմբերի 14-ին։ Այսպիսով՝ Բեյրութը FLYONE ARMENIA ազգային ավիաընկերության թռիչքային քարտեզում ներառված 13 քաղաքներից մեկն է։
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք FLYONE ARMENIA հայկական ազգային ավիաընկերության կողմից դեպի Բեյրութ չվերթերի իրականացման վերսկսմանը։ Մենք խոստացել էինք, որ իրականացնելու ենք դեպի Բեյրութ մեր կանոնավոր չվերթները։ Մենք վստահ ենք, որ այս չվերթը պահանջված կլինի մեր ուղևորների համար», - նշում է FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ն իրականացնում է չվերթեր նաև դեպի Մոսկվա, Սանկտ Պետերբուրգ, Սոչի, Եկատերինբուրգ, Քիշնև, Փարիզ, Լիոն, Թբիլիսի, Ստամբուլ, Միներալնիե Վոդի և Միլան։ Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 և Airbus A319 օդանավերից։ Դրանք համապատասխանում են օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA-ի կողմից սահմանված անվտանգության բոլոր չափանիշներին։
FLYONE ARMENIA-ն 2022թ․առաջին 10 ամիսների ընթացքում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով ամենաշատ ուղևորներ փոխադրած ընկերությունն է։ Այն սպասարկել է ավելի քան 300.000 ուղևորի, որոնք FLYONE ARMENIA-ի օդանավերով ճամփորդել են Հայաստան և այլ երկրներ։

FLYONE ARMENIA to resume Yerevan-Beirut flights from Dec. 14
YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. TheArmenianairlineFLYONE ARMENIA will resume the flights from Yerevan to Beirut starting December 14, the company said in a statement.
The flights will be operated twice a week, on Wednesdays and Sundays, from Yerevan’s Zvartnots International Airport to Beirut’s Rafic Hariri International Airport.
“We are looking forward to the resumption of flights to Beirut by the Armenian national airline FLYONE ARMENIA. We promised that we will carry out the regular flights to Beirut. We are confident this flight will be in demand for our passengers”, FLYONE ARMENIA Board Chairman Aram Ananyan said.
FLYONE ARMENIA is operating flights from Yerevan to Moscow, St. Petersburg, Sochi, Yekaterinburg, Paris, Chisinau, Lyon, Tbilisi, Istanbul, Mineralnye Vody and Milan.
FLYONE ARMENIA became the leading domestic carrier by passenger count with the results of the first 10 months of 2022. The airline transported more than 300,000 passengers in thatperiod.