Ռուսաստանում երկարացվել Է թռիչքների սահմանափակման ռեժիմը 11 օդանավակայաններում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոսավիացիա»-ն մինչեւ նոյեմբերի 9-ը երկարացրել Է թռիչքների կատարման սահմանափակումների ռեժիմը երկրի հարավի եւ կենտրոնական մասի 11 օդանավակայաններում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է գերատեսչության կայքում: «Թռիչքների կատարման սահմանափակումների ռեժիմը Ռուսաստանի հարավի եւ կենտրոնական մասի 11 օդանավակայաններում երկարացվել Է մինչեւ նոյեմբերի 9-ը»,-ասվում Է հայտարարության մեջ:
Ժամանակավորապես սահմանափակվել են թռիչքները Անապայի, Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վորոնեժի, Գելենջիկի, Կրասնոդարի, Կուրսկի, Լիպեցկի, Դոնի Ռոստովի, Սիմֆերոպոլի եւ Էլիստայի օդանավակայաններում: Ռեժիմը գործում Է փետրվարի 24-ից, երբ Ռուսաստանը ռազմական հատուկ գործողություն սկսեց Ուկրաինայում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Russian aviation agency extends restrictions on flights to some airports until November 9
YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. Russia’s Federal Agency for Air Transport (Rosaviatsiya) has extended restrictions on flights to 11 airports in the southern and central part of the country until November 9, TASS reports citing the agency’s press service.
“Temporary flight restrictions to 11 airports in southern and central Russia have been extended until November 9, 2022,” the statement said.
Flights to airports in Anapa, Belgorod, Bryansk, Voronezh, Gelendzhik, Krasnodar, Kursk, Lipetsk, Rostov-on-Don, Simferopol and Elista are temporarily restricted.