Նիկոլ Փաշինյանն ու Գարո Փայլանը մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին, ով Երևան է ժամանել Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է հայազգի պատգամավորին, կարևորել համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված գագաթնաժողովին նրա մասնակցությունը և այդ խնդիրների լուծմանն իր նպաստը բերելու պատրաստակամությունը:
Գարո Փայլանը ներկայացրել է Թուրքիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը, համայնքային կյանքին առնչվող հարցեր:

YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with the ethnic Armenian Member of Parliament of Turkey Garo Paylan who’s arrived in Armenia to participate in the 1st Global Armenian Summit.
The Prime Minister welcomed Paylan, attached importance to his participation in the summit dedicated to the discussion of issues of the pan-Armenian agenda and his willingness to contribute to the solution of these issues.
Paylan presented the current state of the Armenian community of Turkey and issues pertaining to the community life, the Prime Minister’s Office said.