ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի պաշտպանության նախարարները քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինի հետ, քննարկվել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, միջազգային անվտանգությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը:
«Հոկտեմբերի 21-ին կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինի հեռախոսազրույցը։ Քննարկվել են միջազգային անվտանգության արդիական հարցերը, այդ թվում ՝ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Պենտագոնն իր հերթին հայտնել է, որ Օսթինը ՌԴ պաշտպանության նախարարի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում հայտարարել է կողմերի միջև հաղորդակցության ուղիների պահպանման կարևորության մասին:
Պենտագոնը նաև հայտնել է, որ Օսթինը հեռախոսազրույց է ունեցել նաև Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ալեքսեյ Ռեզնիկովի հետ:

Defense Ministers of Russia and the USA discuss the situation in Ukraine
YEREVAN, OCTOBER 21, ARMENPRESS. Russian Defense Minister Sergei Shoigu had a telephone conversation with United States Secretary of Defense Lloyd Austin, the situation in Ukraine and international security were discussed, ARMENPRESS reports the Ministry of Defense of the Russian Federation informed.
"On October 21, the Minister of Defense of the Russian Federation, General of the Army Sergei Shoigu and the United States Secretary of Defense Lloyd Austin had a telephone conversation. Current issues of international security were discussed, including the situation in Ukraine," the message said.
The Pentagon, for its part, said that during a phone conversation with the Russian Defense Minister, Austin emphasized the importance of maintaining communication channels between the parties.