Արմեն Գրիգորյանը Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավարին ներկայացրել է ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 20-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել էԱրևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմանդոր (գեներալ) Փիթեր Քրաքրոֆթի ղեկավարած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

Секретарь СБ Армении представил главе отдела Восточной Европы Минобороны Британии последствия агрессии Азербайджана
20 октября секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял делегацию возглавляемую главой отдела Восточной Европы Министерства обороны Великобритании, командором авиации (генерал) Питом Крокфордом. На встрече присутствовал и посол Великобритании в Армении Джон Галлахер. Об этом «Арменпресс» сообщили в Аппарате Совета безопасности РА.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению и выразил уверенность в широких возможностях двустороннего сотрудничества.
Стороны обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в рамках которой А. Григорян представил агрессию, развязанную азербайджанскими войсками 13 сентября, и ее последствия. Секретарь также подчеркнул решимость Армении в вопросе формирования стабильной среды безопасности в регионе.