ՌԴ-ն եւ Ղրղզստանը փաստաթղթեր են ստորագրել 500 մլն դոլարի ներդրումային նախագծեր իրականացնելու շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը եւ Ղրղզստանը շուրջ 20 փաստաթուղթ են ստորագրել 500 մլն դոլարի ներդրումային նախագծեր իրականացնելու վերաբերյալ, որոնց թվում են երկու սոցիալական նախագծերը Ղրղզստանի Բատկենի մարզում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնումէ«Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 10-ին հաղորդել Է Զարգացման ռուս-ղրղզական հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը:
«Ռուս-ղրղզական ներդրումային համաժողովի արդյունքներով, որը տեղի Է ունեցել Օշում հոկտեմբերի 7-8-ին, ստորագրվել է շուրջ 20 փաստաթուղթ 500 դոլար ընդհանուր գումարի ներդրումային նախագծեր իրականացնելու վերաբերյալ»,-հայտնել Է ԶՌՂՀ-ի նախագահ Արտեմ Նովիկովը. նրա խոսքը մեջբերում Է հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը:
Նովիկովի խոսքով՝ այդ նախագծերի թվում Է գազոբետոնի գործարանի շինարարությունը եւ երկու սոցիալական նախագծերը Ղրղզստանի Բատկենի մարզում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

РФ и Киргизия подписали документы о реализации инвестпроектов на $500 млн
Россия и Киргизия подписали около 20 документов о реализации инвестиционных проектов на $500 млн, среди них два социальных проекта в Баткенской области Киргизии․Как передает Арменпресс, об этом сообщает в понедельник пресс-служба Российско-киргизского фонда развития.
"По итогам российско-киргизского инвестиционного форума, который прошел в Оше 7-8 октября, подписано порядка 20 документов о реализации инвестиционных проектов на общую сумму $500 млн", - сообщил председатель РКФР Артем Новиков, его слова приводит пресс-служба фонда.
По словам Новикова, среди этих проектов строительство завода газобетона и двух социальных проектов в Баткенской области Киргизии.