Կարեն Անդրեասյանն ավարտել է իր պաշտոնավարումը որպես Հայաստանի Արդարադատության նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարեն Անդրեասյանն ավարտել է իր պաշտոնավարումը` որպես Հայաստանի Արդարադատության նախարար: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Կարեն Անդրեասյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ներկայացրել է իր աշխատանքի ընթացքում ձեռք բերված հետևյալ արդյունքները:
Նա նշել է, որ արդեն իսկ ձևավորվել են Հակակոռուպցիոն դատարաններ երեք ատյաններում (առաջին ատյան, վերաքննիչ և վճռաբեկ), պարեկային ոստիկանությունն ընդլայնվել էր դեպի 6 նոր մարզ, ստեղծվեց և հաջողությամբ սկսել է գործել Հակակոռուպցիոն կոմիտեն՝ անձնակազմի համալրման և ընդհանուր կառավարման նոր չափանիշներով և այլն:
«Շնորհակալ եմ Կառավարության բոլոր անդամներին, Ազգային ժողովում ակտիվ աշխատող բոլոր պատգամավորներին, բոլոր պետական կառույցների գործընկերներին, Վարչապետի գերպրոֆեսիոնալ աշխատակազմին: Առանձնահատուկ շնորհակալ եմ բոլոր հասարակական կազմակերպություններին և լրատվամիջոցներին. հատկապես իրենց օբյեկտիվ քննադատությունը մեզ շատ է օգնել: Շնորհակալ եմ բոլոր դեսպաններին և միջազգային կառույցներին՝ արդարադատության ոլորտում իրենց սրտացավ աջակցության համար:
Ցանկացած կարգավիճակով կշարունակեմ իմ աշխատանքը, որպեսզի Հայաստանում ի վերջո լինի արդարություն բոլորի համար, իսկ դրան հասնելու միակ ճանապարհը արդար և արդյունավետ դատարանն է»,- գրել է Անդրեասյանը:

Карен Андреасян завершил свою работу на посту министра юстиции Армении
Карен Андреасян завершил свою работу на посту министра юстиции Армении. Как сообщает Арменпресс, Карен Андреасян представил на своей странице в Facebook следующие результаты, достигнутые в ходе своей работы.
Он отметил, что уже сформированы Антикоррупционные суды в трех инстанциях (первой инстанции, апелляционной и кассационной), патрульная полиция расширена до 6 новых областей, создан и успешно начал функционировать Антикоррупционный комитет с новыми стандартами штатного расписания и др.
“Благодарю всех членов правительства, всех депутатов, активно работающих в Национальном Собрании, коллег из всех госучреждений, высокопрофессиональный аппарат премьер-министра. Я особенно благодарен всем общественным организациям и СМИ, т.к. их объективная критика нам очень помогла. Я благодарю всех послов и международные институты за их любезную поддержку в области правосудия.
В любом качестве я продолжу свою работу, чтобы в итоге в Армении для всех воцарилась справедливость, а единственный способ добиться ее - справедливый и действенный суд”, - написал Андреасян.