Արայիկ Հարությունյանը Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արայիկ Հարությունյանն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Բարերար, մեծ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին, ում Արցախ տեղափոխվելու որոշումն առաջիններից մեկն եմ ողջունել, առաջարկել եմ ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու և գործելու լայն լիազորություններ:
Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը: Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ:
Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը»,- գրել է Հարությունյանը:

Президент Арцаха предложил Рубену Варданяну должность государственного министра Республики Арцах
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян предложил общественному деятелю Рубену Варданяну должность государственного министра Республики Арцах. Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал Араик Арутюнян.
«Я предложил Рубену Варданяну, благотворителю, общественному деятелю с большим опытом и знаниями, решение которого переехать в Арцах я приветствовал одним из первых, занять должность государственного министра Республики Арцах, и готов предоставить ему широкие полномочия для принятия решений и действий.
О Рубене многое можно написать, можно рассказывать о его смелых решениях, преданности Родине и народу, но сегодня настало время действовать, поэтому я жду его решения на мое предложение. Надеюсь начать наше сотрудничество в ближайшие недели, о других подробностях которого я сообщу позже.
Конечно, это не означает, что я не ценю работу госминистра Артака Бегларяна, считаю ее неэффективной. Но, принимая во внимание существующие вызовы, считаю необходимым объединение всех общенациональных усилий», - написал Араик Арутюнян.