Միավորենք մեր ուժերը, կամքը, ոգին՝ անխախտ պահելու մեր պետականությունը. Երևանի քաղաքապետը շնորհավորել է ՀՀ 31-րդ տարեդարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 31-րդ տարեդարձի առիթով՝ կոչ անելով միավոր ուժերը, կամքը, ոգին՝ անխախտ պահելու պետականությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ քաղաքապետը, մասնավորապես , նշել է, որ այս ծանր օրերին ավելի են իմաստավորվում «Երազ իմ երկիր» երգի տողերը:
«Դրանք կարծես մեր խնդիրների լուծման բանալին լինեն՝ ոգեշնչելով յուրաքանչյուրիս մեր տեղում առավելագույնս կատարել մեր պարտքն առ հայրենիք։
Միավորենք մեր ուժերը, կամքը, ոգին՝ անխախտ պահելու մեր պետականությունը։
Պատասխանատվությամբ ու հոգատարությամբ պահպանենք այն եւ փոխանցենք մեր սերունդներին։ Շնորհավո՛ր տոնդ, Հայաստան»,-ընդգծել է Սարգսյանը:

Объединим наши силы, волю, дух, чтобы сохранить нашу государственность нерушимой. Мэр Еревана
Мэр Еревана Грачья Саркисян направил поздравительное послание по случаю 31-й годовщины Независимости Республики Армения, призвав объединить силы, волю, дух и сохранить нерушимость государственности.
Как передаетАрменпресс, мэр, в частности, отметил, что в эти тяжелые дни все больше приобретают смыс строки песни «Мечты моей страна».
«Они кажутся ключом к решению наших проблем, вдохновляя каждого на нашем месте максимально выполнять свой долг на родине
Объединим наши силы, волю, дух, чтобы сохранить нашу государственность нерушимой.
С ответственностью и заботой сохраним её и передадим нашим поколениям. С праздником, Армения", - подчеркнул Саркисян.