Թանգարանային նմուշներ, յուրահատուկ խոհանոց. Երևանում շուտով դռները կբացի «Հարդ Ռոք կաֆե»-ն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուտով Պուշկին 3/1 հասցեում իր դռները կբացի «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանը, որը, կարելի է ասել, միայն ռեստորան կամ սրճարան չէ, այն մի ամբողջ փորձառություն է, միջավայր, որը կապահովի բարձրակարգ սպասարկում՝ համապատասխանելով նորարարության բոլոր չափանիշներին: Նախաձեռնողների խոսքով՝ այն կներմուծի նոր որակ, կձևավորի սպասարկման նոր, առավել կատարելագործված մշակույթ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր+ պետություն» ներդրումային ֆոնդի տնօրեն Բելլա Մանուկյանը նշեց՝ այս ծրագրի ներդրման արդյունքում ստեղծելու են մոտավորապես 100 մշտական աշխատատեղ և նոր որակ ու մշակույթ են բերելու Հայաստանում հյուրընկալության ոլորտին:
«ԱՆԻՖ»-ի ներքո գործող «Ձեռնարկատեր պետություն» ֆոնդը մասնակցություն է ունեցել «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանի բացմանը՝ ներդնելով շուրջ 500 հազար ԱՄՆ դոլար: Ներդրումն իրականացվել է ԱՆԻՖ-ի դուստր ընկերության կողմից՝ ֆոնդի շրջանակներում»,- նշեց Մանուկյանը:
Ֆոնդի տնօրենի խոսքով՝ շուրջ երկու տարի է «Դոմ Արենա» ընկերության հետ աշխատում են ներդրումային ծրագրի մեկնարկի ուղղությամբ: Կարևորում են, որ իրենց ներդրման արդյունքում իրականացվեն այնպիսի ծրագրեր, որոնց շնորհիվ կստեղծվի հավելյալ տնտեսական էֆեկտ:
«Դոմ Արենա» ընկերության տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանն ընդգծեց՝ ընդհանուր առմամբ 2 միլիոնից ավել ներդրում է իրականցվել: Վստահեցնում է՝ «Հարդ Ռոք կաֆե»- Երևանն այցելուների համար տպավորությունների գեներատոր է լինելու:
«Այստեղ հնարավոր կլինի լսել որակյալ երաժշտություն: Սրճարանը հագեցած է ժամանակակից տեխնիկայով: Այն առանձնանում է նաև իր խոհանոցով, առանձնապես ընդգծվում են ամերիկյան և մեքսիկական ուտեստները: Սրճարանում հնարավոր է գտնել այնպիսի հայտնի արտիստներին պատկանող իրեր, ինչպիսիք են Մայքլ Ջեքսոնը, Շերը և այլք»,- առանձնացրեց նա:
«Հարդ Ռոք կաֆե» տարածաշրջանային ցանցի տնօրեն Ալբերտ Ռոդրիգեսն ընդգծեց՝ ուրախ է, որ Երևանում նման սրճարան է բացվելու: Հավատացած է, որ յուրահատուկ ճարտարապետություն և յուրահատուկ տեղ է ընտրված «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանի համար:
Սրճարանի բացման հստակ ամսաթիվ դեռևս չի նշվում:
Առաջին «Հարդ Ռոք Կաֆեն» բացվել է Լոնդոնում 1971 թ.: Ներկայումս ցանցը գործում է ավելի քան 70 երկրներում: Ծրագիրը համաֆինանսավորվում է ԱՆԻՖ-ի կողմից՝ 48% մասնակցության չափով։ ԱՆԻՖ-ը ծրագրին մասնակցում է Covid-19-ի տնտեսական հետևանքների մեղմման նպատակով ստեղծված դուստր ընկերության հակաճգնաժամային ֆոնդի ծրագրերի շրջանակներում։

YEREVAN, JULY 27, ARMENPRESS. Hard Rock Cafe Yerevan, which will open soon in Pushkin Street 3/1, is not a restaurant or a café only, it’s a whole experience, an environment providing high-quality service and meeting all standards. It will bring new quality and a completely new culture of service.
Bella Manukyan, Director of “Entrepreneur + State Anti-Crisis Investments Fund” CJSC at the Armenian National Interests Fund (ANIF), said that this investment will create around 100 permanent jobs and will bring a new quality and culture to the hospitality sector in Armenia.
““Entrepreneur + State Anti-Crisis Investments Fund” CJSC contributed to the opening of Hard Rock Cafe Yerevan by investing around 500,000 US dollars”, she said.
Bella Manukyan informed that they have been working with Dom Arena for about two years for the launch of the investment program. They highlight implementing programs that will create additional economic effect.
Dom Arenadirector Arsen Hovhannisyan said that more than 2 million drams have been invested for the project. He assures that Hard Rock Cafe Yerevan is going to be a generator of impressions for visitors.
“Here you can listen to quality music. The café is equipped with modern equipment. It is unique also by its cuisine, with particular emphasis on American and Mexican dishes. In the café, you can see things belonging to such famous artists as Michael Jackson, Cher and others”, he said.
Alberto Rodríguez, Hard Rock Cafe regional network director, said he is happy for the opening of the café in Yerevan. He says a unique architecture and a unique place have been selected for the Hard Rock Cafe Yerevan.
Hard Rock Cafe Yerevan will open soon, but the exact date is still unknown.
The first Hard Rock Cafe opened in downtown London in 1971.
Today the brand is present in more than 70 countries.
ANIF participates in the program within the framework of the Anti-Crisis fund programs of the ANIF subsidiary company established to mitigate the economic consequences of COVID 19. ANIF has 48% participation in the project.