Թանգարանային նմուշներ, յուրահատուկ խոհանոց. Երևանում շուտով դռները կբացի «Հարդ Ռոք կաֆե»-ն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուտով Պուշկին 3/1 հասցեում իր դռները կբացի «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանը, որը, կարելի է ասել, միայն ռեստորան կամ սրճարան չէ, այն մի ամբողջ փորձառություն է, միջավայր, որը կապահովի բարձրակարգ սպասարկում՝ համապատասխանելով նորարարության բոլոր չափանիշներին: Նախաձեռնողների խոսքով՝ այն կներմուծի նոր որակ, կձևավորի սպասարկման նոր, առավել կատարելագործված մշակույթ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր+ պետություն» ներդրումային ֆոնդի տնօրեն Բելլա Մանուկյանը նշեց՝ այս ծրագրի ներդրման արդյունքում ստեղծելու են մոտավորապես 100 մշտական աշխատատեղ և նոր որակ ու մշակույթ են բերելու Հայաստանում հյուրընկալության ոլորտին:
«ԱՆԻՖ»-ի ներքո գործող «Ձեռնարկատեր պետություն» ֆոնդը մասնակցություն է ունեցել «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանի բացմանը՝ ներդնելով շուրջ 500 հազար ԱՄՆ դոլար: Ներդրումն իրականացվել է ԱՆԻՖ-ի դուստր ընկերության կողմից՝ ֆոնդի շրջանակներում»,- նշեց Մանուկյանը:
Ֆոնդի տնօրենի խոսքով՝ շուրջ երկու տարի է «Դոմ Արենա» ընկերության հետ աշխատում են ներդրումային ծրագրի մեկնարկի ուղղությամբ: Կարևորում են, որ իրենց ներդրման արդյունքում իրականացվեն այնպիսի ծրագրեր, որոնց շնորհիվ կստեղծվի հավելյալ տնտեսական էֆեկտ:
«Դոմ Արենա» ընկերության տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանն ընդգծեց՝ ընդհանուր առմամբ 2 միլիոնից ավել ներդրում է իրականցվել: Վստահեցնում է՝ «Հարդ Ռոք կաֆե»- Երևանն այցելուների համար տպավորությունների գեներատոր է լինելու:
«Այստեղ հնարավոր կլինի լսել որակյալ երաժշտություն: Սրճարանը հագեցած է ժամանակակից տեխնիկայով: Այն առանձնանում է նաև իր խոհանոցով, առանձնապես ընդգծվում են ամերիկյան և մեքսիկական ուտեստները: Սրճարանում հնարավոր է գտնել այնպիսի հայտնի արտիստներին պատկանող իրեր, ինչպիսիք են Մայքլ Ջեքսոնը, Շերը և այլք»,- առանձնացրեց նա:
«Հարդ Ռոք կաֆե» տարածաշրջանային ցանցի տնօրեն Ալբերտ Ռոդրիգեսն ընդգծեց՝ ուրախ է, որ Երևանում նման սրճարան է բացվելու: Հավատացած է, որ յուրահատուկ ճարտարապետություն և յուրահատուկ տեղ է ընտրված «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանի համար:
Սրճարանի բացման հստակ ամսաթիվ դեռևս չի նշվում:
Առաջին «Հարդ Ռոք Կաֆեն» բացվել է Լոնդոնում 1971 թ.: Ներկայումս ցանցը գործում է ավելի քան 70 երկրներում: Ծրագիրը համաֆինանսավորվում է ԱՆԻՖ-ի կողմից՝ 48% մասնակցության չափով։ ԱՆԻՖ-ը ծրագրին մասնակցում է Covid-19-ի տնտեսական հետևանքների մեղմման նպատակով ստեղծված դուստր ընկերության հակաճգնաժամային ֆոնդի ծրագրերի շրջանակներում։

Музейные экспонаты, уникальная кухня: в Ереване скоро откроется Хард Рок Кафе
«Хард Рок Кафе» - Ереван, открывающееся по адресу улица Пушкина 3/1, это не просто ресторан или кафе, это опыт, среда, обеспечивающая качественный сервис и отвечающая всем мировым стандартам. Хард Рок Кафе привнесет новое качество, сформирует новую, более совершенную культуру обслуживания.
Как сообщает «Арменпресс», директор инвестиционного фонда АНИФ «Предприниматель + Государство» Белла Манукян отметила, что в этот проект создаст около 100 постоянных рабочих мест, внесет новое качество и культуру в индустрию гостеприимства Армении.
Фонд «Предприниматель + Государство», действующий при «АНИФ», участвовал в реализации проекта «Хард Рок Кафе» в Ереване, инвестировав около 500 000 долларов США. Инвестиции были осуществлены дочерней компанией АНИФ в рамках фонда», - отметила Белла Манукян.
По словам директора фонда, для запуска инвестиционного проекта они уже около двух лет работают с компанией «Дом Арена». Они придают важность тому, чтобы в результате их инвестиций реализовывались программы, создающие дополнительный экономический эффект.
Директор компании «Дом Арена» Арсен Ованнисян подчеркнул, что были вложены инвестиции на сумму более чем 2 миллиона. Он уверяет: «Хард Рок Кафе» - Ереван станет для посетителей генератором впечатлений.
«Здесь можно будет послушать качественную музыку. Кафе оснащено современным оборудованием. Оно отличается и своей кухней, с особым акцентом на американские и мексиканские блюда. В кафе можно найти предметы, принадлежащие таким известным артистам, как Майкл Джексон, Шер и другие», - подчеркнул он.
Альберт Родригес, директор региональной сети «Хард Рок Кафе», подчеркнул, что рад открытию такого кафе в Ереване. Он считает, что для «Хард Рок Кафе» - Ереван выбрана уникальная архитектура и уникальное место.
Кафе откроет свои двери для посетителей в ближайшее время, но точная дата пока не обговаривается.
Первое «Hard Rock Cafe» открылось в Лондоне в 1971 году. В настоящее время эта сеть работает более чем в 70 странах. Проект софинансируется АНИФ-ом с долей участия в 48%. АНИФ участвует в проекте в рамках программ Антикризисного фонда дочерней компании, созданной с целью смягчения экономических последствий Covid-19.