Էդուարդ Սպերցյանը խոսել է «Սպարտակ»-ի դեմ խաղից
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանն անդրադարձել է «Կրասնոդար»-ի կազմում «Սպարտակ»-ի դեմ խաղին:
«Խաղի ընդմիջման ժամանակ խոսում էինք այն մասին, որ գրոհելու այլ հնարավորություններ գտնենք: Պետք չէր գնդակ բաց թողնել երկրորդ կեսի մեկնարկին: Բայց մենք պայքարել ենք մինչև վերջ, նույնիսկ այն ժամանակ, երբ պարտվում էինք»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սպերցյանի խոսքերը փոխանցում են ռուսական ԶԼՄ-ները:
Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության երկրորդ տուրի շրջանակներում «Կրասնոդար»-ը մրցել է «Սպարտակ»-ի հետ և զիջել 1:4 հաշվով: «Կրասնոդար»-ի միակ գնդակը, 11 մետրանոցն իրացնելով, խփել է Էդուարդ Սպերցյանը:

Эдуард Сперцян — об игре против "Спартака"
Полузащитник сборной Армении по футболу Эдуард Сперцян прокомментировал матч против «Спартака» в составе «Краснодара».
"Во время перерыва в игре мы говорили о том, чтобы найти другие возможности для контратаки. Нельзя было пропускать мяч в начале второй половины. Но мы боролись до конца, даже когда проигрывали», - как сообщает Арменпресс, цитируют Сперцяна российские СМИ.
В рамках второго тура чемпионата России по футболу «Краснодар» соревновался со «Спартаком» и уступил со счетом 1:4. Единственный мяч "Краснодара", реализовав пенальти, забил Эдуард Сперцян.