Դանիական Geranium-ը դարձել Է աշխարհի լավագույն ռեստորանը The World՚s 50 Best Restaurants-ի վարկածով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոպենհագենի Geranium-ը համարվել Է աշխարհի լավագույն ռեստորանը գաստրոնոմիական ինդուստիայի The World՚s 50 Best Restaurants միջազգային վարկանիշի վարկածով: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 19-ին այդ մասին հաղորդում Է դանիական TV2 հեռուստաալիքը:
«Կոպենհագենի դանիական Geranium-ն արժանացել Է «Միշլենի» երեք աստղի, զբաղեցրել Է առաջին տեղը 2022 թվականի աշխարհի 50 լավագույն ռեստորանների միջազգային վարկանիշում»,- տեղեկացնում Է հեռուստաալիքը: Գաստրոնոմիական ինդուստրիայի The World՚s 50 Best Restaurants վարկանիշի շնորհանդեսը պետք Է տեղի ունենար հուլիսի 16-ից մինչե 20-ը Մոսկվայում, սակայն կազմակերպիչների որոշմամբ կայացել Է Լոնդոնում: Այդ առթիվ կազմակերպված Է հնգօրյա թեմատիկ ծրագիր պրոֆեսիոնալների եւ բարձրակարգ խոհանոցի երկրպագուների համար:
Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաք են այցելել ավելի քան երկու հազար պրոֆեսիոնալներ, գաստրոնոմիական տեսաբաններ, փորձագետներ եւ աշխահի լավագւյն հաստատությունների ավագ խոհարարներ: The World՚s 50 Best Restaurants-ը գոյություն ունի գրեթե 20 տարի եւ կողմնորոշիչ Է ծառայում միլիոնավոր համամադամասերների համար: Վարկանիշը կազմվում Է տարբեր երկրներից ավելի քան հազար խոհարարների, խոհարարական տեսաբանների, ռեստորատորների հարցման հիման վրա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Лучшим в мире рестораном по версии The World's 50 Best Restaurants стал датский Geranium
Копенгагенский Geranium назван лучшим рестораном в мире по версии международного рейтинга гастрономической индустрии The World's 50 Best Restaurants. Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщает датский телеканалTV2.
"Датский Geranium в Копенгагене, обладатель трех звезд "Мишлен", занял первое место в международном рейтинге 50 лучших ресторанов мира 2022 года", - информирует телеканал.
Презентация рейтинга гастрономической индустрии The World's 50 Best Restaurants должна была пройти в Москве с 16 по 20 июля, однако по решению организаторов состоялась в Лондоне. К ней приурочена пятидневная тематическая программа для профессионалов и поклонников высококлассной кухни.
Британскую столицу посетили более двух тыс.профессионалов, гастрономических обозревателей, экспертов и шеф-поваров лучших мировых заведений.
The World’s 50 Best Restaurants существует почти 20 лет и служит ориентиром для миллионов гурманов. Рейтинг составляется на основе опроса более тысячи поваров, кулинарных обозревателей, рестораторов из разных стран.