Հակոբ Արշակյանն ու Կրասնոյարսկի երկրամասի ղեկավարը քննարկել են տարածաշրջանային համագործակցության խթանմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հուլիսի 11-ին Կրասնոյարսկում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 35-րդ նիստի շրջանակում հանդիպել է Կրասնոյարսկի երկրամասի ղեկավար Ալեքսանդր Ուսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, քննարկվել են տարածաշրջանային համագործակցության խթանմանն առնչվող հարցեր: Հակոբ Արշակյանի գնահատմամբ՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման համատեքստում առանձնակի նշանակություն ունեն Հայաստանի եւ Ռուսաստանի տարբեր համայնքների ու մարզերի միջեւ գործուն կապերը: ԱԺ փոխնախագահի կարծիքով՝ երկկողմ կապերի զարգացմանը նպաստող այս ներուժը պետք է լիարժեք եւ արդյունավետ օգտագործել:
Հակոբ Արշակյանը վստահեցրել է, որ հայ-ռուսական դինամիկ երկխոսությունն այսուհետ եւս կզարգանա՝ ի շահ երկու երկրների ու ժողովուրդների բարօրության եւ բարգավաճման:

Armenian Vice Speaker of Parliament, Governor of Krasnoyarsk Krai discuss promotion of regional cooperation
YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament of Armenia Hakob Arshakyan met today with Governor of the Krasnoyarsk Krai Alexander Uss within the framework of the 35th meeting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of Armenia and the Federal Assembly of Russia in Krasnoyarsk, the Armenian Parliament’s press service said.
Issues related to the promotion of regional cooperation were discussed. According to Hakob Arshakyan, effective connections between different communities and regions of Armenia and Russia are of a particular importance in the context of the expansion of bilateral economic relations. According to the Vice Speaker of Parliament, this potential for the development of bilateral relations should be fully and effectively used.
Hakob Arshakyan assured that the dynamic Armenian-Russian dialogue will continue to develop for the welfare and prosperity of both countries and peoples.