Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Դամասկոսից դեպի հարավ գտնվող թիրախներին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի զինվորականները հունիսի 10-ի վաղ առավոտյան մի քանի հրթիռային հարվածներ են հասցրել Սիրիայի մայրաքաղաքից դեպի հարավ գտնվող թիրախներին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է սիրիական SANA պետական գործակալությունը:
Նրա հաղորդագրության համաձայն, սիրիական հակաօդային պաշտպանության համակարգերը խոցել են հրթիռների մեծ մասը, որոնք արձակվել Էին Իսրայելի կողմից օկուպացված Գոլանի բարձունքների շրջանից: Տուժել Է մի խաղաղ բնակիչ:
Նաեւ հարվածները նյութական վնաս են հասցրել: Ինչպես նշվում Է, հարվածները հասցվել են տեղական ժամանակով 04:20-ին (Երեւանի ժամանակով 05:20-ին): Իսրայելական The Haaretz հրատարակությունը հիշեցնում Է, որ սա երկրորդ հաղորդագրությունն Է այս շաբաթ Սիրիային հասցված իսրայելական հարվածի մասին:
Սիրիական պետական հեռուստատեսությունը հունիսի 6-ին հաղորդել Էր հակաօդային պաշտպանության համակարգերի աշխատելու մասին՝ ի պատասխան Դամասկոսի հարավային շրջաններին Իսրայելի հասցրած հարվածների, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Израиль нанес удары по целям к югу от Дамаска
Израильские военные ранним утром в пятницу нанесли несколько ракетных ударов по целям, расположенным к югу от столицы Сирии.Как передает Арменпресс, об этомсообщаетсирийское государственное агентство SANA.
Согласно его сообщению, сирийские системы противовоздушной обороны сбили большинство ракет, выпущенных из района оккупированных Израилем Голанских высот. Пострадал один мирный житель. Также ударами был нанесен материальный ущерб.
Как отмечается, удары были нанесены в 4:20 по местному времени (совпадает с московским).
Израильское издание The Haaretzнапоминает, что это второе сообщение об израильском ударе по Сирии на этой неделе. Сирийское государственное телевидение сообщало в понедельник о срабатывании систем ПВО в ответ на удар Израиля по южным районам Дамаска.