Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Օլանդը եւ դերասանուհի Ժյուլի Գայեն ամուսնացել են
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն ամուսնացել Է կինոդերասանուհի Ժյուլի Գայեի հետ Տյուլ քաղաքում (երկրի հարավ - արեւմուտք), որտեղ երկար ժամանակ քաղաքագլուխ Է եղել: Հունիսի 8-ին այդ մասին հաղորդել Է France Info ռադիոկայանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Ամուսնության արարողությունն անցկացրել Է մունիցիպալիտետի ղեկավարի պաշտոնում Օլանդին հաջորդող Բեռնար Կոմբը:
Ինչպես նշում Է ռադիոկայանը, դա 67-ամյա նախկին նախագահի առաջին պաշտոնական ամուսնությունն Է: Նրա միությունը կյանքի նախորդ ընկերուհու՝ լրագրողուհի Վալերի Տրիերվեյլերի հետ դադարել Է ութ տարի առաջ՝ Գայեի հետ նրանց սիրային կապի բացահայտումից հետո: Օլանդը նախագահի պաշտոնում Է եղել 2012 թվականից մինչեւ 2017 թվականը: Ելիսեյան պալատում նրան փոխարինել Է Մանուել Մակրոնը: Օլանդը չորս երեխա ունի, որոնք ծնվել են Ֆրանսիայի Սոցիալիստական կուսակցության գծով նրա զինակցուհի Սեգոլեն Ռուայալի հետ միությունից, որի հետ նրանք ամուսնական դաշն չեն կնքել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Экс-президент Франции Олланд и актриса Жюли Гайе вступили в брак
Бывший президент Франции Франсуа Олланд вступил в брак с киноактрисой Жюли Гайе в городе Тюль (юго-запад страны), где долго был мэром. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в среду радиостанцияFranceInfo.
Церемонию бракосочетания провел преемник Олланда на посту главы муниципалитета Бернар Комб. Как указывает радиостанция, это первый официальный брак 67-летнего экс-президента. Его союз с предыдущей спутницей - журналисткой Валери Триервейлер - распался восемь лет назад после раскрытия их романа с Гайе.
Олланд находился на посту президента с 2012 по 2017 год. В Елисейском дворце его сменил Эмманюэль Макрон.
У Олланда четверо детей, рожденных в союзе с его соратницей по Социалистической партии Франции Сеголен Руаяль, с которой они не вступали в брак.