Բրյուսելում հունիսի 15-16-ը տեղի կունենա ՆԱՏՕ-ի պաշտպանության նախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՆԱՏՕ -ի անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների հանդիպումը Ուկրաինայի, Վրաստանի, Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի գործընկեր երկրների մասնակցությամբ տեղի կունենա մայիսի 15-16-ը Բրյուսելում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասված է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի տարածած հայտարարության մեջ:
«Հյուսիսատլանտյան խորհրդի հանդիպումը պաշտպանության նախարարների մակարդակով տեղի կունենա հունիսի 15-16-ը Բրյուսելում։ Հանդիպումը կսկսվի աշխատանքային ընթրիքով, ուր կհրավիրվեն գործընկերները ՝ Վրաստանը, Ուկրաինան, Ֆինլանդիան և Շվեդիան: Ընթրիքը տեղի կունենա մամուլի համար փակ ռեժիմով», - ասված է դաշինքի հայտարարության մեջ:

Плановая встреча министров обороны НАТО с участием Украины пройдет 15-16 июня в Брюсселе
Встреча министров обороны НАТО с участием стран - партнеров Украины, Грузии, Финляндии и Швеции пройдет 15-16 июня в Брюсселе. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом говорится в распространенном в пятницу заявлении Североатлантического альянса.
"Встреча Североатлантического совета на уровне министров обороны пройдет 15-16 июня в Брюсселе. Встреча начнется с рабочего ужина, куда будут приглашены партнеры: Грузия, Украина, Финляндия и Швеция. Ужин пройдет в закрытом для прессы режиме", - говорится в заявлении альянса.
"Отдельно 15 июня в штаб-квартире пройдет заседание контактной группы по Украине, организованная США. Детальная программа всех мероприятий будет обнародована ближе к встрече", - отмечается в документе.