Ոստիկանությունը պետության հիմնասյուներից է. Վահե Ղազարյանը շնորհավորել է մասնագիտական օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ուղերձում ասվում է.
«ՀՀ ոստիկանության կոլեգիայի անունից և անձամբ շնորհավորում եմ ողջ անձնակազմին մեր մասնագիտական տոնի՝ Ոստիկանության օրվա առթիվ:
Ոստիկանությունը պետության հիմնասյուներից է և ամենօրյա ծառայությամբ է հաստատում հավատարմությունը իրավակարգի պահպանման և քաղաքացու իրավունքների պաշտպանության իր առաքելությանը:
Մեր հարյուրավոր ծառայակիցներ անձնազոհությամբ են հավաստել այդ հավատարմությունը, և մենք միշտ պիտի արժանի լինենք նրանց սխրանքին, ովքեր պետության ու քաղաքացու պաշտպանության զոհասեղանին դրեցին իրենց կյանքը:
Հավերժ փառք և խորին խոնարհում ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված մեր գործընկերների անմար հիշատակին:
Ոստիկանությունը բազմիցս է առերեսվել բարդագույն իրավիճակների, ունեցել ծանր կորուստներ, բայց միշտ կարողացել է դիմակայել մարտահրավերներին և բարձրանալ պրոֆեսիոնալիզմի նոր մակարդակի: Եվ այսօր էլ վերջին տարիների ծանրագույն իրադարձությունների միջով անցած ոստիկանությունն առավել կոփված է, կարողունակ, պատասխանատու:
Մենք շարունակում ենք բարեփոխումների ընթացքը, որի ձեռքբերումներից է իր աշխատանքային դաշտն ընդլայնող պարեկային ծառայությունը:
Մենք արդիականացնում ենք համակարգի կառույցները, կատարելագործում հանցավորության դեմ պայքարի մեթոդները, պատրաստում այն նոր սերունդը, որը շարունակելու է ծառայությունը պետությանն ու ժողովրդին:
Հայաստանի ոստիկանության շարունակականությունն ու կատարելագործումը խորհրդանշող այս օրը կրկին շնորհավորում եմ մեր բոլոր գործընկերներին:
Շնորհավորում ու շնորհակալությունս եմ հայտնում ոստիկանական ընտանիքներին՝ մեր ծառայակիցներին ամուր թիկունք լինելու համար:
Խորին խոնարհումս ու երախտագիտությունս մեր զոհված զինակիցների ծնողներին՝ այդպիսի զավակներ դաստիարակելու համար:
Շնորհավորում եմ մեր վետերաններին, որ ոստիկանական բազում սերունդներ են կրթել և այսօր էլ շարքում են:
Շնորհավորում եմ բոլորին ու բոլորիս և մաղթում ուժ, կամք, զորություն՝ մեր ծառայությունն անմնացորդ կատարելու գործում:

Полиция–один из столпов государства. Ваге Казарян поздравил с профессиональным днем
Начальник полиции РА Ваге Казарян направил поздравительное послание по случаю Дня сотрудника полиции РА.
Как передает Арменпресс, в сообщении говорится:
"От имени Коллегии полиции РА и лично от своего поздравляю всех сотрудников с нашим профессиональным праздником - Днем полиции.
Полиция является одним из столпов государства и ежедневной службой подтверждает приверженность своей миссии по сохранению правопорядка и защите прав гражданина.
Сотни наших товарищей своей самоотверженностью подтвердили эту верность, и мы всегда должны быть достойны героизма тех, кто положил на алтарь государства и гражданинасвою жизнь.
Вечная слава и глубокий поклон бессмертной памяти наших коллег, погибших при исполнении служебных обязанностей.
Полиция не раз сталкивалась с трудными ситуациями, несла большие потери, но всегда умела преодолевать эти трудности и подниматься на новый уровень профессионализма.И сегодня полиция, пережившая самые страшные события последних лет, стала более закаленной, дееспособной и ответственной.
Мы продолжаем процесс реформирования, одним из достижений которого является патрульная служба, расширяющая сферу своей деятельности.
Мы модернизируем структуры системы, совершенствуем методы борьбы с преступностью, подготавливаем новое поколение, которое продолжит служить государству и народу.
Еще раз поздравляю всех наших коллег с этим днем, символизирующим преемственность и совершенствование полиции Армении.
Поздравляем и благодарим семьи полицейских за их решительную поддержку наших сослуживцев.
Мои глубокие соболезнования и благодарность родителям наших павших соратников за воспитание таких детей.
Поздравляю наших ветеранов, воспитавших не одно поколение полицейских и по сейдень находящихся в строю.