Զախարովան հայտնել է առցանց ձևաչափով ռուս-ուկրաինական բանակցությունները շարունակելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանն ու Ուկրաինան շարունակում են բանակցությունները առցանց ձևաչափով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Շարունակվում են ռուս-ուկրաինական բանակցություններն Ուկրաինայում իրադրության կարգավորման շուրջ պայմանագրի վերաբերյալ: Դրանք ընթանում են առցանց ձևաչափով»,- հայտարարել է նա:
Զախարովան կարծիք է հայտնել, որ ուկրաինական պատվիրակությունը «ջանքեր է գործադրում ոչ թե պայմանավորվածություններ ձեռք բերելու, այլ բանակցությունները ձգձգելու համար»:

Россия и Украина продолжают переговоры в онлайн-формате: Захарова
Российская и украинская стороны продолжают переговоры об урегулировании ситуации на Украине в онлайн-формате. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Продолжаются российско-украинские переговоры по договору об урегулировании ситуации на Украине, они ведутся в онлайн-формате", - сказала она в ходе брифинга.
По словам Захаровой, украинская делегация "направляет усилия не на достижения договоренностей, а на затягивание переговоров".