Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինային 100 միլիոն ֆունտի սպառազինություն կմատակարարի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինային 100 միլիոն ֆունտի սպառազինություն կմատակարարի, այդ թվում` Starstreak շարժական զենիթահրթիռային համալիրներ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը:
«Այսօր ես կարող եմ հայտարարել, որ Մեծ Բրիտանիան լրացուցիչ 100 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ բարձրորակ ռազմական տեխնիկա կուղարկի Ուկրաինայի զինված ուժերին, այդ թվում` ավելի շատ Starstreak զենիթային հրթիռներ, 300 հակատանկային հրթիռներ և բարձր ճշգրտության զինամթերք», - ասել է Ջոնսոնը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նա հավելել է, որ Բրիտանիան Ուկրաինա կուղարկի նաև սաղավարտներ, գիշերային տեսանելիության սարքեր եւ զրահաբաճկոններ:

Британия направит Украине вооружение на сто миллионов фунтов
Великобритания направит Украине вооружение на 100 миллионов фунтов, в том числе переносные зенитно-ракетные комплексы Starstreak. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил британский премьер-министр Борис Джонсон.
"Сегодня я могу объявить, что Великобритания дополнительно направит вооруженным силам Украины высококачественную военную технику на сумму 100 миллионов фунтов стерлингов, в том числе больше зенитных ракет Starstreak, 300 противотанковых ракет и высокоточных боеприпасов", - сказал Джонсон на совместной пресс-конференции с канцлером ФРГ Олафом Шольцем.