Ֆրանսիան չեղարկել Է ռուսաստանցիների մուտքի բոլոր սահմանափակումները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիա մուտք գործելու համար Ռուսաստանի քաղաքացիներին այլեւս պետք չեն պատվաստման հավաստագրեր, թեստեր եւ հատուկ հիմնավորումներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հետեւում Է Ռուսաստանում այս երկրի հյուպատոսության տեղեկատվությունից:
«Ռուսաստանից Ֆրանսիա մուտքի համար այլեւս պետք չի լինի ներկայացնել ՇՊՌ-թեստերի կամ հակագեների թեստերի բացասական արդյունքներ: Նաեւ այլեւս հարկավոր չԷ միջազգային ուղեւորության հավաստագիր եւ մուտքի համար ծանրակշիռ պատճառների առկայության ապացույցներ»,-ասվում Է դիվանագիտական ներկայացուցչության հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, Ֆրանսիան ապրիլի 1-ին վերսկսել Է ռուսաստանցիներին բոլոր տեսակի այցագրեր տալը: Նախնական գրանցման դիմումների ընդունումը բաց Է Ռուսաստանի VFS Global 18 այցագրային կենտրոններում: Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների պատճառով ներկայում չկան Ֆրանսիա ուղիղ չվերթներ: Այդ երկիր կարելի Է հասնել Ստամբուլի, Բահրեյնի կամ Դուբայի տարածքով, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Франция отменила все ограничения на въезд россиян
Для въезда во Францию гражданам России больше не нужны сертификаты о вакцинации, тесты и особые основания, следует из информации консульства этой страны в России,передает Арменпресс.
"Для въезда во Францию из России больше не требуется предоставлять негативные результаты ПЦР-тестов или тестов на антиген. Также больше не нужен международный проездной сертификат и доказательства наличия веских причин для въезда", - говорится в сообщении дипмиссии.
Кроме того, Франция 1 апрелявозобновила выдачуроссиянам всех типов виз. Прием заявлений по предварительной записи открыт в 18 визовых центрах VFS Global в России.
Из-за санкций против России в настоящее время нет прямых рейсов во Францию. Добраться в эту страну можно со стыковкой в Стамбуле, Бахрейне или Дубае.