Պենտագոնը հայտարարում է Ուկրաինային 300 միլիոն դոլարի հավելյալ օգնություն հատկացնելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի պաշտպանության նախարարությունը ապրիլի 1-ին Կոնգրեսին ծանուցել է Ուկրաինայի անվտանգության աջակցության նախաձեռնության (USAI) կողմից տրամադրված լրացուցիչ աջակցության գործողությունների մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում ԱՄՆ պաշտպանության վարչությունը։
«USAI-ի միջոցով կտրամադրվի մինչև 300 միլիոն դոլարի աջակցություն անվտանգության ոլորտում Ուկրաինայի պաշտպանունակությունն ուժեղացնելու համար: Այս որոշումը ընդգծում է Միացյալ Նահանգների անսասան հավատարմությունը Ուկրաինայի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բայդենի վարչակազմի պաշտոնավարման սկզբից ի վեր Միացյալ Նահանգներն Ուկրաինային տրամադրել է ավելի քան 2,3 միլիարդ դոլարի անվտանգության ապահովման աջակցություն։

Пентагон выделит Украине дополнительную помощь в размере $ 300 млн
Министерство обороны США 1 апреля уведомило Конгресс о действиях по дополнительной поддержке, предоставленной Украине. Средства выделяются в рамках "Инициативы по помощиУкраинев области безопасности" (USAI).
Как передает Арменпресс, об этом сообщает управление обороны США
"Через USAI будет оказана поддержка в размере до 300 миллионов долларов для укрепления обороноспособности Украины. Это решение подчеркивает непоколебимую приверженность Соединенных Штатов суверенитету и территориальной целостности Украины»,- говорится в сообщении.
С момента вступления в должность администрации Байдена Соединенные Штаты предоставили Украине более $ 2,3 млрд для обеспечения безопасности.