Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են ԼՂ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց են անցկացրել, որի ընթացքում քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հարցը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Շարունակվել է կարծիքների փոխանակումը Լեռնային Ղարաբաղում կայունության պահպանման հարցերի շուրջ։ Հաստատվել է Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների անշեղորեն կատարման անհրաժեշտությունը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, 1 APRIL, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and the President of the Russian Federation Vladimir Putin had a telephone conversation, during which the issue of Nagorno Karabakh was discussed, ARMENPRESS reports the press service of the Kremlin said.
"The exchange of views on the issues of maintaining stability in Nagorno Karabakh continued. The necessity for the consistent implementation of the trilateral agreements reached between the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia on November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 was reaffirmed", reads the statement.