Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովին
ԵՐԵՎԱՆ, 30ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «ԱրմՀայՏեք» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության և ռազմաքաղաքական իրադրության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև՝ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանակներում առաջարկված առաջնահերթությունների իրականացման ընթացքը։

Министр обороны Армении принял начальника Объединенного штаба ОДКБ
Министр обороны Армении Сурен Папикян принял 30 марта начальника Объединенного штаба Организации Договора о коллективной безопасности генерал-полковника Анатолия Сидорова, прибывшего в Ереван для участия в открытии 3-й Международной выставке оборонных технологий «ArmHighTech 2022».
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы международной и региональной безопасности, военно-политической обстановки, а также реализации приоритетов, предложенных в рамках председательства Республики Армения в ОДКБ.