Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովին
ԵՐԵՎԱՆ, 30ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «ԱրմՀայՏեք» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության և ռազմաքաղաքական իրադրության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև՝ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանակներում առաջարկված առաջնահերթությունների իրականացման ընթացքը։

YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Suren Papikyan received CSTO Chief of Joint Staff, Colonel General Anatoly Sidorov, the ministry said in a news release.
Anatoly Sidorov arrived in Armenia to attend the opening of the 3rd International Exhibition of Defense Technologies "ArmHighTech-2022".
During the meeting issues relating to the international and regional security and the military-political situation were discussed. The officials also touched upon the implementation process of the priorities proposed during Armenia’s chairmanship at the CSTO.