Ռուսաստանի 11 հարավային օդանավակայանների փակումը երկարացվել Է մինչեւ ապրիլի 7-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոսավիացիա»-ն վեցերորդ անգամ երկարացրել Է Ռուսաստանի կենտրոնական մասի եւ հարավի 11 օդանավակայաններում թռիչքների արգելքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մինչեւ ապրիլի 7-ը Մոսկվայի ժամանակով 03:45-ը (Երեւանի ժամանակով 04:45-ը) երկարացվել Է թռիչքների սահմանափակումը Անապայի, Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վորոնեժի, Գելենջիկի, Կրասնոդարի, Կուրսկի, Լիպեցկի, Դոնի Ռոստովի, Սիմֆերոպոլի եւ Էլիստայի օդանավակայաններում, հաղորդել Է գերատեսչությունը:
Ավիաընկերություններին առաջվա պես հանձնարարվել Է օգտագործել Սոչիի, Վոլգոգրադի, Միներալնիե Վոդիի, Ստավրոպոլի եւ Մոսկվայի օդանավակայանները: Ռուսաստանի մյուս օդանավակայանները, ներառյալ միջազգայինները, աշխատում են սովորական ռեժիմով, հավաստիացրել են գերատեսչությունում: Ռուսաստանի ներսում թռիչքների սահմանափակումները մտցվել Էին փետրվարի 24-ին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. Russia’s Federal Air Transport Agency (Rosaviatsiya) has confirmed the extension of the regime of temporary restrictions on the operation of airports in southern and central Russia until April 7, TASS reports citing the agency.
"Until April 7, 2022, 03:45 Moscow time, the regime of temporary restrictions on the operation of airports has been extended in Anapa, Belgorod, Bryansk, Voronezh, Gelendzhik, Krasnodar, Kursk, Lipetsk, Rostov-on-Don, Simferopol, Elista," the message said.
The Federal Air Transport Agency has recommended airlines to use alternative routes through the airports of Sochi, Volgograd, Mineralnye Vody, Stavropol and Moscow to transport passengers to closed airports.
According to the agency, the other Russia’s airports, including international ones, operate in a routine mode.