ՀՀ նախագահն ու Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 21-ին ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, դեսպան Լին Թրեյսին շնորհավորել է նախագահ Խաչատուրյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության և Միացյալ Նահանգների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Президент Армении и посол США обменялись мнениями по вопросам двустороннего сотрудничества в различных сферах
Президент Армении Ваагн Хачатурян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении Линн Трейси.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, посол Линн Трейси поздравила президента Хачатуряна с вступлением в должность и пожелала ему успехов.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам сотрудничества между Республикой Армения и США в различных сферах.