Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ ակտիվ բանակցային գործընթաց ներկայում չկա. ՌԴ ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ ակտիվ բանակցային գործընթաց ներկայում չկա. շփումները կրում են կետային բնույթ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Այժմ խոսք չկա որեւԷ ակտիվ բանակցային գործընթացի մասին… Բնականաբար, ինչպես տեսնում եք, այն չկա: Մենք առանձին շփումներ ունենք առաջ եկած առանձին խնդիրների շուրջ, նույնիսկ ոչ թե պրոբլեմային հարցերի, այլ խնդիրների շուրջ:
Կետային շփումներ են»,-ասել Է Զախարովան՝ հանդես գալով «Սոլովյով Live» YouTube-ալիքի եթերում»: Նա նշել Է, որ Ռուսաստանը փորձել Է ԱՄՆի հետ բանակցություններ վարել ընդհուպ մինչեւ փետրվարի 24-ը, բայց Միացյալ Նահանգները հրաժարվել են, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Russia not engaged in ‘active’ talks with US right now – foreign ministry spox
YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. Moscow is not engaged in active talks with Washington at the moment, there are only personal contacts on emerging issues, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said on Thursday on Solovyov Live YouTube channel, reports TASS.
“Now there is naturally no active negotiation process [with the United States]. We have personal contacts on emerging issues, and not even on problematic issues, but problems”, the diplomat said as quoted by TASS.
At the same time, Zakharova recalled that for six months the Russian side “has been actively engaged in rocking the negotiation process with the United States on a number of tracks”. “Cybersecurity, global security, Ukraine”, the Foreign Ministry spokeswoman listed.