Ռուս-ուկրաինական բանակցություններում տեխնիկական դադար է
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի և Ռուսաստանի պատվիրակությունների բանակցություններում տեխնիկական դադարը կտևի մինչև վաղը՝ մարտի 15-ը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ում գրառում է կատարել Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Միխայիլ Պոդոլյակը:
«Մինչև վաղը բանակցություններում տեխնիկական դադար է վերցվել լրացուցիչ աշխատանքի և առանձին հստակեցումների համար: Բանակցությունները շարունակվում են»,-նշել է Պոդոլյակը:
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջև բանակցությունները կայացել են երկուշաբթի առցանց ձևաչափով: Մարտի 12-ին Պոդոլյակը հայտարարել էր, որ բանակցային գործընթացում ստեղծվել են հատուկ աշխատանքային ենթախմբեր:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը փետրվարի 24-ին հայտարարել էր հատուկ ռազմական օպերացիա սկսելու որոշման մասին: Նա հայտնել էր, որ Դոնբասի ժողովրդական հանրապետություններն օգնության խնդրանքով դիմել են։ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ռազմական դրություն էր հայտարարել երկրի ողջ տարածքում: ԱՄՆ-ն ու եվրոպական մի շաք երկրներ սահմանել են պատժամիջոցներ Ռուսաստանի նկատմամբ: Վերջինս հանդես է գալիս պատասխան պատժամիջոցներով:

Technical pause in the Russian-Ukrainian talks to end tomorrow
YEREVAN, 14 MARCH, ARMENPRESS. The technical pause in the negotiations between the Ukrainian and Russian delegations will last until tomorrow, March 15, ARMENPRESS reports the Chief of Staff of the President of Ukraine Mikhail Podolyak wrote on Twitter.
"A technical pause has been taken in the negotiations for additional work and separate clarifications until tomorrow. Negotiations are continuing," Podolyak said.
"Until tomorrow, a technical break has been taken in the negotiations for additional work and clarifications. Negotiations are continuing," Podolyak said.
The talks between the Russian and Ukrainian delegations took place online on Monday. On March 12, Podolyak announced that special working subgroups had been set up during the talks.