Ռոգոզինը հանձնարարել է բացառել հրթիռատիեզերական ոլորտի աշխատակիցների արտերկրյա այցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոսկոսմոս»-ի գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Ռոգոզինը հանձնարարել է ներկայիս աշխարհաքաղաքական իրադրության պայմաններում բացառել կազմակերպության հրթիռատիեզերական արդյունաբերության ոլորտի աշխատակիցներին գործնական կամ մասնավոր այցով մեկնել արտերկիր: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին «Ռոսկոսմոս»-ի մամուլի ծառայությունից հայտնել են ՏԱՍՍ գործակալությանը:
Հրթիռատիեզերական ոլորտի աղբյուրը ՏԱՍՍ-ին տեղեկացրել է, որ մասնագետներին Բայկոնուր տեղափոխելու են ընկերության ինքնաթիռներով, քանի որ դրանք բոլորը ռուսական են: Այդ ինքնաթիռների շարքում են Ту-204-300, Ил-76, Як-42 և այլն:

Рогозин поручил исключить поездки за границу сотрудников ракетно-космической отрасли
Генеральный директор Роскосмоса Дмитрий Рогозин поручил исключить выезды за границу в служебные командировки и по частным вопросам работников организаций ракетно-космической промышленности из-за геополитической обстановки. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщили в пресс-службе госкорпорации.
"Да, действительно такое распоряжение было издано", - сообщили в Роскосмосе в среду.
В свою очередь источник в ракетно-космической отрасли рассказал, что на Байконур специалисты будут доставляться бортами госкорпорации, поскольку все самолеты являются российскими. Среди них - Ту-204-300, Ил-76, Як-42 и другие.