ՌԴ-ն պնդում է, որ Կիևը հարձակում էր նախապատրաստում Դոնբասում. հրապարակվել է գաղտնի փաստաթուղթ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը հայտնել է, որ ՌԴ զինվորականների ձեռքի տակ են հայտնվել Ուկրաինայի ազգային գվարդիայի փաստաթղթեր, որոնք ապացուցում են, որ Կիևը մարտին հարձակում է նախապատրաստել Դոնբասում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ ՊՆ ներկայացուցիչը նշել է, որ հատուկ ռազմական օպերացիայի անցկացման ընթացքում ՌԴ զինծառայողների ձեռքի տակ են ընկել Ուկրաինայի ազգային գվարդիայի հրամանատարության գաղտնի փաստաթղթեր: «Այդ փաստաթղթերը ապացուցում են, որ Կիևը 2022 թվականի մարտին Դոնբասում հարձակվողական օպերացիա են նախապատրաստել»,- ասել է Կոնաշենկովը:

YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. Russian troops have obtained secret documents of the command of the National Guard of Ukraine which confirms that Ukrainian forces were covertly preparing an offensive operation in Donbass in March 2022, the Russian Ministry of Defense claims.
“During special military operation, secret documents of the command of the National Guard of Ukraine ended up in the hands of the Russian servicemen. These documents confirm the covert preparation by the Kiev regime of an offensive operation in the Donbass in March 2022,” the Russian Ministry of Defense said in a statement, publishing what they described as a “secret order” of the commander of the National Guard of Ukraine Colonel-General Nikolai Balan dated January 22, 2022.