Պարետային ժամին դրսում գտնվող քաղաքացիները կհամարվեն դիվերսանտներ. Կիևի քաղաքապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն մայրաքաղաքի առավել արդյունավետ պաշտպանության և բնակիչների անվտանգության համար փետրվարի 26-ից պարետային ժամը սահմանել է ժամը 17:00-08:00-ն:
«Պարետային ժամի նման ժամանակացույցը սահմանվում է մինչև փետրվարի 28-ի առավոտը: Բոլոր քաղաքացիական անձինք, ովքեր պարետային ժամի ընթացքում փողոցում կգտնվեն, կհամարվեն թշնամու դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի անդամներ։ Խնդրում եմ ըմբռնումով մոտենալ իրավիճակին և դուրս չգալ փողոց»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`«Տելեգրամ»-ի իր ալիքում գրել է Կլիչկոն:

Граждане, находящиеся на улице во время комендантского часа, будут считаться диверсантами. Мэр Киева
Мэр Киева Виталий Кличко для максимально эффективной защиты столицы и для безопасности жителейустановил комендантский час с 26 февраля - с 17:00 до 08:00 часов.
"Такой график комендантского часа установлен до утра 28 февраля.Все мирные жители, которые будут находиться на улицах во время комендантского часа, будут считаться членами диверсионно-разведывательных групп противника.Пожалуйста, подойдите к ситуации с пониманием, не выходите на улицу", - как сообщает Арменпресс, написал Кличко в своем Telegram-канале.