Պուտինը այսօր որոշում կկայացնի Դոնեցկի և Լուգանսկի անկախության ճանաչման հարցի առնչությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է, որ այսօր որոշում կկայացնի Դոնեցկի և Լուգանսկի անկախության ճանաչման հարցի առնչությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «ՌԻԱ Նովոստի»-ն տեղեկացնում է, որ այս մասին Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է Անվտանգության խորհրդի նիստի վերջում:
«Հարգելի գործընկերներ, ես ձեր կարծիքները լսեցի: Որոշումները կընդունվեն այսօր: Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել այս հանդիպման ու խորհրդակցության համար»,-ասել է Վլադիմիր Պուտինը:
Անվտանգության խորհրդի նիստին մասնակցել են վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն և խորհրդի այլ անդամներ:

Putin to make decision on recognition of Donetsk and Lugansk today
YEREVAN, 21 FEBRUARY, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin announced that he will make a decision today on the recognition of Donetsk and Luhansk, ARMENPRESS reports RIA Novosti informs that Vladimir Putin stated this at the end of the Security Council session.
"Dear colleagues, I listened to your opinions. Decisions will be made today. I want to thank you for this meeting and consultation," Putin said.
Prime Minister Mikhail Mishustin, Foreign Minister Sergey Lavrov, Defense Minister Sergey Shoigu and other members of the Security Council attended the meeting.