ԱՄՆ-ում ավելի քան 100 ավտոմոբիլ է ենթարկվել վթարի ձյան տեղումների պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իլինոյսի նահանգում մի քանի ճանապարհա-տրանսպորտային պատահարներ են տեղի ունեցել 100 ավտոմոբիլների մասնակցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 18-ին այդ մասին Twitter-ում տեղեկացրել Է տեղի ոստիկանությունը:
Ճանապարհա-տրանսպորտային պատահարների հիմնական պատճառների թվում նշել են վատ տեսանելիությունը ճանապարհին, որի պատճառը ձյան առատ տեղումներն են նահանգի ամբողջ տարածքում:
Ոստիկանությունում չեն ճշտել, թե տուժածներ կան արդոք վթարի ենթարկվածների թվում:
Վատ եղանակային պայմանների պատճառով նահանգում նաեւ երթեւեկության համար կսահմանափակեն I-39 ավտոմայրուղու 30-կիլոմետրանոց հատվածը:
«(Ավտոմայրուղու) (…) Նորմալից մինչեւ Մինոնկ (քաղաքներ Իլինոյսի նահանգում – ծանոթ. խմբ.) ընկած (հատվածը) մոտավորապես 12 ժամով փակ կլինի ավելի քան 100 ավտմոբիլների մասնակցությամբ բազմաթիվ վթարների պատճառով»,- ասված Է նահանգի ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Իլինոյսի ոստիկանությունը փետրվարի 17-ից տեղացի վարորդներին նախազգուշացնում Է եղանակային պայմանների վատթարացման մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В США из-за снегопада более 100 автомобилей попали в ДТП
Несколько ДТП с участием более 100 автомобилей произошли в штате Иллинойс. Как передает Арменпресс, об этом в пятницу информировала местная полиция вTwitter.
Среди основных причин ДТП правоохранители называют плохую видимость на дороге, вызванную сильными снегопадами по всей территории штата. В полиции не уточнили, есть ли пострадавшие среди попавших в аварии.
Из-за плохих погодных условий в штате также ограничат для проезда 30-километровый участок автомагистралиI-39.
"[Участок трассы] <...> от Нормала до Минонка (города в штате Иллинойс - прим ТАСС) будет закрыт примерно на 12 часов из-за многочисленных аварий с участием более 100 автомобилей", - говорится в сообщении полиции штата.