Հոնիական ծովում հրդեհ Է բռնկել 237 ուղեւորներով ճամփորդանավում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոնիական ծվում հրդեհ Է բռնկել 237 ուղեւորներով ճամփորդանավում, որը նավարկում Է իտալական դրոշի ներքո: Փետրվարի 18-ին այդ մասին հայտնում Է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով Հունաստանի նավահանգստային ոստիկանությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նվահանգստային ոստիկանության տեղեկատվությամբ՝ նավում գտնվում են նաեւ անձնակազմի 51 անդամները: Միջադեպի վայր են ուղակվել երեք պարեկանավեր եւ առափնյա պահպանության երեք քարշիչներ: Միջադեպը տեի Է ունեցել Կերկիրա կղզու ափի մոտ: Հունաստանի առեւտրական նավատորմի ներկայացուցիչ Կոստաս Կացաֆադոսի խոսքով՝ «բոլոր ուղեւորները ողջ եւ առողջ են» եւ այս պահին արդեն գտնվում են փրկամակույկներում եւ կհասցվեն կղզի: Հրդեհի պատճառները դեռ չեն պարզվել, կատարվում Է պատահարի հանգամանքների հետաքննություն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Ионическом море загорелся круизный лайнер с 237 пассажирами
Пожар вспыхнул на круизном лайнере под итальянским флагом с 237 пассажирами на борту в Ионическом море. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в пятницуAgenceFrance-Presseсо ссылкой на греческую портовую полицию.
По ее информации, на борту также находится 51 член экипажа. К месту инцидента направлены три патрульных катера и три буксира береговой охраны.
Инцидент произошел у побережья острова Корфу. По словам представителя греческого торгового флота Костаса Кацафадоса, "все пассажиры целы и невредимы" и к настоящему моменту уже находятся в спасательных шлюпках и будут доставлены на остров.Причины пожара еще не выявлены, ведется расследование обстоятельств происшествия.