Իտալիայի արտգործնախարարը կայցելի Կիև
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի արտաքին գործերի նախարար Լուիջի Դի Մայոն փետրվարի 15-ին կայցելի Կիև: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև լարվածությունը թուլացնելու և ճգնաժամի դիվանագիտական լուծում փնտրելու Իտալիայի ջանքերի շրջանակում արտգործնախարար Լուիջի Դի Մայոն կմեկնի Կիև»,-ասված է ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարությունում:
Նշվում է, որ Դի Մայոն կվերահաստատի Իտալիայի լիակատար աջակցությունն Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը` սերտ համակարգմամբ ԵՄ գործընկերների և ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցների հետ:

Глава МИД Италии посетит Киев
Министр иностранных дел Италии Луиджи Ди Майо 15 февраля посетит Киев. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило в понедельник внешнеполитическое ведомство республики.
"В рамках усилий Италии по снижению напряженности между Россией и Украиной и в поиске дипломатического решения кризиса министр иностранных дел Луиджи Ди Майо отправится завтра в Киев", - говорится в распространенном МИД заявлении.
В нем также указывается, что Ди Майо "подтвердит полную поддержку Италией суверенитета и территориальной целостности Украины в тесной координации с партнерами по ЕС и союзниками по НАТО". Министр также подтвердит поддержку "любых усилий по переговорам, в том числе в рамках нормандского формата и Минских соглашений", отмечается в сообщении.