27 մարդ մահամերձ վիճակում Է Օսակայում բռնկած հրդեհի հետեւանքով. Kyodo
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առվազն 28 մարդ Է տուժել այն հրդեհի հետեւանքով, որը դեկտեմբերի 17-ին տեղի Է ունեցել Ճապոնիայի Օսակա արեւմտյան քաղաքում: Այդ մասին հաղորդել Է Kyodo գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Ըստ որում նրանցից 27-ը գտնվում Է սրտի եւ թոքերի կանգի վիճակում. Ճապոնիայում այդպես են հայտնում նրանց մասն, ում մոտ մահը լիազոր բժշկի կողմից դեռ չի հաստատվել հատուկ ընթացակարգով:
Բռնկումը տեղի Է ունեցել քաղաքի գլխավոր երկաթուղային կայարանից ոչ հեռու բանուկ թաղամասում՝ գրասենյակային շենքերից մեկի չորրորդ հարկում: Շենքում գտնվում են կլինիկա, գեղեցկության սրահ, անգլերենի դպրոց եւ մի քանի գրասենյակներ: Ոստիկանությունը կասկածում Է, թե հրդեհի պատճառ կարող Էր դառնալ հրկիզումը: Ենթադրաբար, կլինիկայի այցելուները եւ անձանազմը հայտնվել են արգելափակման մեջ եւ չեն կարողացել դուրս գալ: Բռնկումից անմիջապես հետո պատահարի վայր Է ժամանել 30-ից ավելի հրշեջ անձնակազմ: Նրանք կես ժամում մարել են կրակը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: в результате пожара в Осаке при смерти 27 человек
По меньшей мере 28 человек пострадали в результате пожара, который произошел в пятницу в западном японском городе Осака. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентствоKyodo.
При этом 27 из них находятся в состоянии остановки сердца и легких - так в Японии сообщают о тех, у кого смерть пока не установлена уполномоченным врачом по особой процедуре.
Возгорание произошло на четвертом этаже одного из офисных зданий в оживленном квартале недалеко от главного железнодорожного вокзала города. В здании находятся клиника, салон красоты, школа английского языка и несколько офисов.
Полиция подозревает, что причиной пожарамог стать поджог. Предположительно, посетители и персонал клиники оказались заблокированы и не смогли выбраться наружу.
Сразу после возгорания на место происшествия прибыли более 30 пожарных расчетов.В течение получаса они потушили огонь.