ԵՊԲՀ ռեկտոր է վերընտրվել Արմեն Մուրադյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամի դեկտեմբերի 15-ին հրավիրված հոգաբարձուների խորհրդի նիստում անցկացվեց ռեկտորի մրցութային ընտրություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին համալսարանից, փակ գաղտնի քվեարկությամբ միաձայն ԵՊԲՀ ռեկտոր է վերընտրվել թեկնածու Արմեն Աբգարի Մուրադյանը:
Արմեն Մուրադյանը 2016թ. նոյեմբերի 4-ից մինչև դեկտեմբերի 29-ը զբաղեցրել է ԵՊԲՀ ռեկտորի պաշտոնակատարի պաշտոնը, իսկ 2016թ. դեկտեմբերի 29-ից համալսարանի ռեկտորն է: Պրոֆեսոր Մուրադյանը բժշկական կադրերի 100-ամյա դարբնոցի 22-րդ ռեկտորն է:

Ректором ЕГМУ переизбран Армен Мурадян
На заседании Совета попечителей Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци, состоявшемся 15 декабря, были проведены выборы ректора.
Как сообщили «Арменпресс» в университете, закрытым тайным голосованием ректором ЕГМУ единогласно был переизбран Армен Абгарович Мурадян.
Армен Мурадян с 4-го ноября по 29-е декабря 2016 года занимал должность и. о. ректора ЕГМУ. С 29 декабря он стал ректором университета. Армен Мурадян - 22-й ректор 100-летней кузницы медицинских кадров.Читайте на: Հայերեն