Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մեկ շաբաթով հետաձգեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով քննությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Դանիբեկյանը տեղեկացրեց, որ նիստից առաջ ստացվել է ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի դիմումը, որով վերջինս հայտնել է, որ վատառողջ է և չի կարող ներկայանալ նիստին։
Գևորգյանի մյուս պաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևը տեղեկացրել է, որ դադարեցրել է ներկայացնել նրա շահերը։ Դատարանը նաև ստացել է Գևորգյանի միջնորդությունը ՀՀ-ից ժամանակավոր բացակայելու վերաբերյալ, որը սակայն պաշտպանների բացակայության պայմաններում չքննարկվեց։ Դատական նիստը հետաձգվեց մինչև դեկտեմբերի 21-ը:

Заседание по делу Роберта Кочаряна вновь отложено
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил на неделю рассмотрение дела второго президента РА Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворгяна.
Как передает «Арменпресс», судья Данибекян сообщила, что накануне заседания поступило заявление адвоката бывшего вице-премьера РА Армена Геворгяна Лусине Саакян, которым она уведомляла, что Армен Геворгян болен и не сможет присутствовать на заседании.
Другой адвокат Геворгяна, Александр Кочубаев, заявил, что он больше не представляет интересы Армена Геворгяна. В суд также поступило ходатайство самого Геворгяна о временном выезде из Республики Армения, которое, однако, не было рассмотрено в отсутствие его адвокатов. Судебное заседание отложено до 21 декабря.