Սան Մարինոյում որպես խթանիչ դեղաչափ կիրառվելու է «Սպուտնիկ Լայթը»
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սան Մարինոյում դեկտեմբերի 22-ից կսկսեն մարդկանց պատվաստել ռուսական «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութով՝ որպես խթանիչ դեղաչափ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է հանրապետության սոցիալական ապահովության ինստիտուտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆրանկո Կավալլին։
«Դեկտեմբերի 22-ին Սան Մարինոյում «Սպուտնիկ Լայթ»-ով՝ որպես խթանիչ դեղաչափ, կկատարվեն պատվաստումներ, գրեթե 300 մարդ արդեն գրանցվել է», - ասել է նա:
Ավելի վաղ ռուսական ուղղակի ներդրումների հիմնադրամը հայտնել էր, որ Սան Մարինոյի իշխանությունները գրանցել են «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութը։ Պատվաստանյութի առաջին 4000 չափաբաժինը հանրապետություն էր ժամանել նոյեմբերի վերջին:

В качестве бустерной дозы в Сан-Марино будет использоваться вакцина Sputnik Light
22 декабря в Сан-Марино в качестве бустерной дозы начнется вакцинация российской вакциной Sputnik Light.
Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщил официальный представитель Института социального обеспечения республики Франко Кавалли.
«22 декабря в Сан-МариноSputnik Light будет использоваться в качестве бустера, уже зарегистрировано почти 300 человек», - сказал он.
Ранее Российский фонд прямых инвестиций сообщил, что власти Сан-Марино зарегистрировали вакцину Sputnik Light.Первые 4000 доз вакцины доставлены в страну в конце ноября.