Երևան հասավ Ֆրանսիայի ուղարկած COVID-19 պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիայի կողմից ուղարկված AstraZeneca պատվաստանյութի 25 հազար դեղաչափ պարունակող առաջին խմբաքանակը սեպտեմբերի 14-ի առավոտյան հասել է Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատնից, նշելով, որ օդանավակայանում այն ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար պարոն Քրիստոֆ Քացախյանն ու Հայաստանի առողջապահության և Արտաքին գործերի նախարարությունների ներկայացուցիչները:
«ՀՀ իշխանությունների հետ համակարգմամբ պատվաստանյութի մնացած առաքումները կշարունակվեն վաղը և առաջիկա շաբաթների ընթացքում»,- նշված է դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:

First batch of 25,000 doses of AstraZeneca vaccine sent by France arrives in Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. The first batch of 25,000 doses of AstraZeneca vaccine sent by France has arrived at the Zvartnots International Airport of Armenia in the morning of September 14, the French Embassy in Armenia said.
Chargé d’affaires of the French Embassy in Armenia Christophe Katsahianand representatives of the Armenian Ministries of Healthcare and Foreign Affairs were at the airport.
The rest of the deliveries will continue tomorrow and in coming weeks in coordination with the Armenian authorities.