Երևան հասավ Ֆրանսիայի ուղարկած COVID-19 պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիայի կողմից ուղարկված AstraZeneca պատվաստանյութի 25 հազար դեղաչափ պարունակող առաջին խմբաքանակը սեպտեմբերի 14-ի առավոտյան հասել է Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատնից, նշելով, որ օդանավակայանում այն ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար պարոն Քրիստոֆ Քացախյանն ու Հայաստանի առողջապահության և Արտաքին գործերի նախարարությունների ներկայացուցիչները:
«ՀՀ իշխանությունների հետ համակարգմամբ պատվաստանյութի մնացած առաքումները կշարունակվեն վաղը և առաջիկա շաբաթների ընթացքում»,- նշված է դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:

В Ереван прибыла первая партия отправленной Францией вакцины от COVID-19
Первая партия вакцины «AstraZeneca», состоящая из 25 000 доз, отправленная Францией, утром 14 сентября прибыла в ереванский международный аэропорт «Звартноц».
Об этом «Арменпресс» сообщили в посольстве Франции в Армении, отметив, что в аэропорту ее приняли поверенный в делах посольства Франции в Армении Кристоф Кацахян и представители министерств здравоохранения и иностранных дел Армении.
«Оставшиеся поставки вакцины по согласованию с властями Армении будут продолжены завтра и в ближайшие недели», - говорится в сообщении посольства.