Ամուր կապերով իրար կկապենք Հայաստանն ու Բրազիլիան. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ժաիր Բոլսոնարուին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուին:
«Ձերդ Գերազանցություն, Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ, հղում եմ Ձեզ իմ ամենաջերմ շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքները:
Մեր երկրների միջև հաստատված բարեկամությունն ու փոխադարձ վստահությունը լուրջ նախադրյալներ են հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ամրապնդման համար: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք նոր բովանդակությամբ կհագեցնենք մեր երկկողմ օրակարգն ու բազմաթիվ նոր ամուր կապերով իրար կկապենք Հայաստանն ու Բրազիլիան:

Armenian PM congratulates President of Brazil on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to President of Brazil Jair Bolsonaro on the occasion of the Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
I convey to you my warmest congratulations and best wishes on the National Holiday of the Federative Republic of Brazil - the Independence Day.
The friendship and mutual trust established between our countries are serious preconditions for the further development and strengthening of relations. I am convinced that with joint efforts we will add new content to our bilateral agenda and will link Armenia and Brazil with many new strong ties.