Ամուր կապերով իրար կկապենք Հայաստանն ու Բրազիլիան. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ժաիր Բոլսոնարուին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուին:
«Ձերդ Գերազանցություն, Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ, հղում եմ Ձեզ իմ ամենաջերմ շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքները:
Մեր երկրների միջև հաստատված բարեկամությունն ու փոխադարձ վստահությունը լուրջ նախադրյալներ են հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ամրապնդման համար: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք նոր բովանդակությամբ կհագեցնենք մեր երկկողմ օրակարգն ու բազմաթիվ նոր ամուր կապերով իրար կկապենք Հայաստանն ու Բրազիլիան:

Мы свяжем Армению и Бразилию крепкими связями: Никол Пашинян поздравил Жаира Болсонару
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил президенту Федеративной Республики Бразилия Жаиру Болсонару поздравительное послание.
Как передает «Арменпресс», в сообщении, в частности, говорится:
«Ваше Превосходительство, по случаю национального праздника Федеративной Республики Бразилия - Дня независимости от всего сердца поздравляю Вас и желаю Вам всего наилучшего.
Дружба и взаимное доверие, установившиеся между нашими странами, являются серьезными предпосылками для дальнейшего развития и укрепления отношений. Убежден, что совместными усилиями мы наполним нашу двустороннюю повестку новым содержанием и свяжем Армению и Бразилию множеством новых прочных связей.